Система Прозорро - що це таке і для чого потрібно

  • Переглядів: 291

Система Прозорро являє собою електронну базу даних, за допомогою якої в онлайн режимі проводяться державні публічні торги. Підключитися до бази даних безпосередньо не можна. Зробити це можна за допомогою торгового майданчика - таким чином ні держава, ні адміністратор бази Transparency International (міжнародна організація) не можуть впливати на учасників торгів і штучно їх відсівати . За допомогою вище перерахованих майданчиків можна робити держзакупівлі, спілкуватися з постачальниками, а також брати участь в різних тендерах. За функціональністю вони практично нічим не відрізняються.

Загальні правила і можливості системи

Діяльність системи Прозорро на сьогоднішній день регламентується законом № 922-VIII "Про державні закупівлі", прийнятим в 2015 р Відповідно до закону, замовником торгів виступає державний орган. За свою участь вони нічого не платить. У свою чергу учаснику для подачі заявки потрібно буде заплатити символічну плату від 17 грн., Якщо тендер коштує менше 20 тис. Грн. Якщо ж сума тендеру перевищує 1 млн. Грн, то за участь доведеться заплатити до 1700 грн.

На всіх торгових майданчиках час проведення торгів - київський. Про те, що почалися торги учасник (підприємець) дізнається з інформаційної розсилки (відповідне повідомлення приходить або на телефон, або на електронну пошту), або ж безпосередньо на сайті тієї торгового майданчика, до якої він підключений. Також він має можливість контролювати хід торгів за допомогою спеціальної бізнес-аналітики Прозорро. Крім інформації про зниження ціни, можна подивитися інформацію про окремі постачальників або замовників.

До речі, за такою ж схемою відбуваються і державні закупівлі онлайн, детальніше про які ви можете дізнатися на сайті smarttender.biz вже зараз.

Етапи проведення допорогових закупівель

Починаючи роботу з системою Прозорро потрібно знати, що закупівлі можуть бути як допорогових (що не перевищують на товар 200 тис. грн, а за виконання робіт 1,5 млн. Грн) і надпорогові (на велику суму). Для участі в допороговой закупівлі потрібно буде зареєструватися на будь-який з вище перерахованих торгових майданчиків. В особистому кабінеті створити оголошення закупівлі, заповнивши всі необхідні поля в заявці і прикріпивши відповідну документацію.

Далі йдуть чотири етапи:

  • третій: аукціон. Кількість учасників, а також їх імена закриті. Можна тільки бачити цінові пропозиції. Проводиться аукціон в 3 раунду;
  • перший: уточнення. Замовнику анонімно можна задати питання, що стосуються тендеру і документації. На це відводиться 1 день якщо сума замовлення до 50 тис. Грн. Якщо тендери проводяться на велику суму, то на уточнення всіх деталей дається 3 дні.
  • другий: подача пропозицій. Питання не приймаються. Тривалість етапу самостійно встановлюється замовником. До заявки учасники обов'язково повинні прикріпити документи, які підтверджують їх діяльність;
  • четвертий: вибір переможця, якого система визначає автоматично.

Після завершення закупівлі замовник повинен завантажити в систему Прозорро скан-копію договору на поставку товару або ж надання послуги, підписаного з учасником, який переміг в торгах.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора