ЯКИЙ ЗВАРЮВАЛЬНИЙ АПАРАТ ВИБРАТИ?

 • Переглядів: 375Сучасні апарати для зварювання затребувані не тільки на виробничих, промислових і будівельних майданчиках, а й в побутових умовах. Характеристики сучасних агрегатів для зварювання дозволяють працювати із заготовками з різних металів та їх сплавів. Такі пристрої прості в застосуванні і обслуговуванні. З їх допомогою можна зводити металоконструкції, зварювати невеликі вироби для ландшафтного дизайну, проводити ремонт автомобіля та інше. Головне, правильно вибрати зварювальний апарат, можливості якого будуть точно відповідати очікуванням.


Типи зварювання


При підборі зварювального обладнання, необхідно визначитися з варіантом зварювання:
 

 • ММА - ручне зварювання штучними покритими електродами під впливом змінного або постійного струму, що відрізняється простотою і зручністю. Ця технологія підходить не тільки для професійних зварювальників, але і новачків. Апарати, призначені для цього виду зварювання використовують для роботи практично з усіма металами. Техніка мають доступну ціну і може експлуатуватися при будь-яких кліматичних умов і температурних режимів.
 • TIG - обладнання для цього типу зварювання потрібно для роботи з металевими заготовками, складно піддаються зварюванні ММА. Процес з'єднання металу здійснюється з використанням захисного газу і неплавких, вольфрамових, вугільних, графітових електродів.
 • MIG/MAG - зварювання з присадочним дротом з захисним газом. Здійснюється тільки з постійним струмом, характеризується високою продуктивністю, може застосовуватися для роботи з усіма металами, дозволяє отримувати якісний шов і підходить для виконання складних з'єднань.
Якщо ви хочете аргонная сварка купить в киеве, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

 

Джерело живлення


На ринку зварювального устаткування представлені апарати трьох типів:
 

 1. Зварювальні трансформатори - мають просту конструкцію, без використання електронних модулів. Відрізняються невисокою вартістю і важко піддаються ремонту. ККД становить не більше 80%. Крім цього, апарати мають більші габарити, високим споживанням електроенергії і вимагають вправності по налаштуванню.
 2. Випрямлячі - зварювальна техніка, що дозволяє отримувати стабільну дугу без стрибків і переривань. Пристрої оптимально підходять для зварювання теплостійких сплавів, чавуну, кольорових металів. Але, вони мають ті ж недоліки, що і трансформатори - низький ККД і складність настройки зварювальних параметрів. Також, конструкція випрямлячів досить складна, що сильно ускладнює проведення ремонту в разі поломки агрегату.
 3. Інверторний апарат для зварювання - ідеальний варіант для домашнього застосування, що працює від мережі 220 В і відповідний для зварювання всіх металів. Устаткування має багатий функціонал, який дозволяє отримувати якісні результати навіть без необхідного досвіду зварювальних робіт. Апарати такого типу мають невелику вагу і компактними розмірами, високим рівнем електробезпеки і ККД, що досягає 95%. За допомогою них можна проводити зварювання в будь-яких просторових положеннях з мінімальним розбризкуванням матеріалу.


Критерії вибору


Якщо ви визначилися з попередніми параметрами, але не знаєте яку саме модель зварювального апарату купити для дому, то орієнтуйтеся на ключові технічні характеристики:
 

 • Потужність, що визначає яку максимальну силу струму видаватиме техніка. Для будинку або дачі оптимальним рішенням стане придбання обладнання з силою струму від 200 до 250 А, здатне зварювати шестиміліметрові деталі і працювати з електродами, діаметром 4 мм.
 • Діапазон напруги, який повинен становити не менше 170-240 В. Якщо зварювальний агрегат працює тільки від 220 В з похибкою не більше 10 В, то краще пройти повз нього стороною.
 • Продуктивність, яка визначається тривалістю безперервної роботи і позначається в процентному співвідношенні. Якщо продуктивність становить 30%, значить пристрій може працювати 3 хвилини з наступною перервою протягом 7 хвилин.
 • Напруга холостого ходу, що відповідає за здатність апарату швидко розпалювати і стабільно підтримувати дугу. Для побутового застосування рекомендується віддавати перевагу з найвищими показниками: для трансформаторів - близько 80 В, інверторів - від 35 до 50 В, випрямлячів - 90 В.
   

Крім цього, при виборі зварювальної техніки рекомендується приділяти увагу додаткових опцій, таким як температурний режим експлуатації, функція антизалипання електрода (AntiStick), гарячий старт, можливість регулювання форсажу дуги та інше.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора