Навчання в польських коледжах та ВНЗ: як можна вступити?

  • Переглядів: 313

Прекрасна можливість для сучасної молоді, щоб реалізувати себе – це спробувати свої сили та поїхати витися за кордон. На сьогоднішній день така практика стала дуже популярною. Зазвичай, більшість молоді обирає коледжі та університети Варшави, Кракова, Вроцлава, Любліна та інших польських міст.

Чому саме Польща? Тому що і з точки зору якості освіти, і з точки зору ціни, та й територіального розташування ця країна пропонує найвигідніші та найкращі умови. Залишається обрати навчальні заклади, вузи Польщі, які забезпечують найбільш якісне навчання. З усіх питань, що стосуються вибору освітнього закладу, з питань оформлення та подачі документів, ви можете звертатись на Проект Освіта без кордонів. Більше дізнатись про освіту в Польщі в Рівному ви можете саме у представників цього проекту.

Тепер давайте подивимось, з якого віку і куди може вступати українська молодь. Почнемо із закладів середньої освіти, а далі розповімо про вступ до університетів.

Середня освіта

Хороший старт для навчання молоді – це вступ до ліцеїв або технікумів Польщі після 9 класу. Велика перевага у даному випадку – українці, як і інші іноземці, тут можуть вчитись безкоштовно! Тепер давайте з’ясуємо такі нюанси:

  • які особливості вступу чекають на учнів;
  • чи є якісь перепони для вступу;
  • скільки буде тривати таке навчання;
  • де можуть оселитися учні-іноземці.

Почнемо з особливостей вступу. Всі вони на користь молоді, адже можна потрапити в обраний ліцей або коледж без вступних екзаменів! Достатньо надати атестат про середню освіту та зібрати стандартний пакет документів, на основі якого ви й будете зараховані. Зазвичай ще потрібно підтвердити свій рівень знання польської мови, аби показати, що учень може засвоювати інформацію польською мовою. Зазвичай рівень володіння польською мовою перевіряють за допомогою сертифікату, співбесіди, або потрібно пройти мовні курси.

Є й певні нюанси. Враховуючи, що вчитися за кордон їде неповнолітня молода людина, на території Польщі у неї повинен бути оформлений опікун, або ж хтось із батьків повинен жити на території цієї країни.

Куди можна вступити та скільки триватиме навчання:

  • ліцеї: тут вчаться 3 роки, після чого здають екзамен та продовжує своє навчання у одному з вузів Польщі;
  • технікуми: тут вчаться на рік довше – 4 роки, після чого здають екзамени, отримують професійну кваліфікацію. Далі випускник може йти працювати за фахом або продовжити свою освіту у одному з університетів.

Що стосується проживання учнів, то для іноземців виділяються місця в гуртожитках. За учнями закріплюються вихователі, які дбають про безпеку та комфорт молоді. Харчуються учні у їдальнях та самостійно. Ціни на продукти в Польщі знаходяться на тому ж рівні, що і в Україні.

Вища освіта

Можна вступити до одного з вузів Польщі після закінчення польського коледжу або технікуму, або ж після закінчення української школи чи ліцею. Велика перевага у порівнянні з вітчизняними університетами полягає у тому, що ні ЗНО, ні вступних іспитів здавати не потрібно. Екзамени при вступі здають лише медики та абітурієнти, що вступають на творчі спеціальності – наприклад, дизайнери.

Що стосується вартості такого навчання, то вона починається від 800 євро, триває 5 років. У найпрестижніших університетах Польщі можна отримати якісну освіту за 2-2,5 тис. євро. Багатьох цікавить актуальне питання – безкоштовне навчання у Польщі та хто може туди претендувати? Таку можливість мають абітурієнти, у яких є карта поляка. Альтернативний варіант – виграти грант, стипендію, та вчитись у одному з найпрестижніших європейських ВНЗ.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора