Метод сухого валяння з вовни

  • Переглядів: 539

Метод сухого валяння з вовни. Валяння з вовни використовується з давніх часів. Ще дуже давно на Русі стали виготовляти валянки з вовни. В даний час валяти з вовни можна сухим і мокрим способом. Мокрий спосіб більш трудомісткий, ніж сухий. Але обидва ці способи мають свої переваги і недоліки. Окремо варто звернути увагу на сухий спосіб валяння з вовни. Цей спосіб також називають фільцевання.

Для валяння таким способом необхідні спеціальні голки для фільцевання, а також: шерсть і різні декоративні елементи. Зробити невелику роботу можна і при наявності тільки голки і вовни. Але більш складні моделі потрібно виконувати на спеціальному каркасі, з використанням додаткових інструментів тощо.

Сам процес валяння полягає в тому, щоб шматочки вовни рівномірно обтикала з усіх боків голкою. Таким чином, виріб набуває потрібної форми і щільність. Щільність вироби може бути абсолютно різною, це залежить від необхідного кінцевого результату. Щоб домогтися певної форми необхідно варіювати кількість утикання голки.

Шерсть найкраще підбирати натуральну овечу на https://artizo.com.ua/ua/catalog/sherst-dlya-valyaniya-vovna-dlya-valyannya/ , але можна використовувати і інші подібні матеріали, наприклад, для цього методу добре підходить акрил. Шерсть може бути забарвлена в різні кольори. Найпростіше вибирати спеціальну шерсть для сухого валяння.

Голки для валяння можуть мати різну товщину і форму. Також голки можуть бути універсальними, а можуть виконувати тільки певні роботи. Наприклад, є голки для валяння тонкої вовни або безпосередньо для обробки готового виробу. Голка для фільцевання обов'язково має спеціальні насічки, певної форми, які при кожному входженні в шерсть заплутують її і дозволяють створити певну щільність. Є голки, які просувають ниточки вовни всередину вироби, а є такі моделі, які навпаки витягують деякі ниточки і надають виробу пухнастості.

Для зручності на початковому етапі валяння можна використовувати одночасно кілька голок, таким чином процес валяння пройде набагато швидше. Коли певні форма і щільність готові, необхідно переходити до роботи з оздоблювальними і з більш тонкими голочками.

Голки, призначені для фільцевання, можуть часто ламатися, тому виконувати роботу краще на спеціальній підкладці. В якості підкладки можна взяти звичайну губку для миття посуду, пінопласт або пінний блок. Особливо така підкладка необхідна, коли потрібно виконувати маленькі деталі.

Для того, щоб трохи зекономити шерсть можна всередину об'ємного вироби покласти синтепон. Зверху його рівномірно обкладають шерстю і починають фільцевати, тобто встромляти в виріб спеціальну голку.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора