Корисні властивості меду

  • Переглядів: 723

Мед - солодка тягуча рідина, вироблена медоносними бджолами з квіткового нектару в результаті ферментативної обробки в зобі комахи.

У всі часи мед був важливою складовою культурних традицій. Мед підносили тільки володарям і багатіям. Він обов'язково присутній в похоронних обрядах єгиптян і скіфів, його використовували як альтернативу золоту для сплати податків за часів Марка Аврелія і Юлія Цезаря. Пізніше він став неодмінним атрибутом свят як елемент спиртних напоїв.

У нас в давнину, молодим людям при укладенні шлюбу давали бочку меду! Від цього і з'явилося словосполучення "медовий місяць".

Безліч згадок про мед зустрічається в Біблії. Наприклад, книга Соломонових Притч: - «уста, що виділяють мед» означає приємну мова, солодку для душі.

Першими доказами вживання меду можна вважати наскальні малюнки в Іспанії, датовані 7 тисячоліттям до нашої ери. Варто звернути увагу і на Стародавній Китай, де мед згадується в «Ши цзин» і поезії Цюй Юаня (III століття до н.е.).

Історично Україна була одним з найбільших виробників меду - він був основною статтею експорту Стародавньої Русі. В даний час країна втратила свої позиції, але в деяких регіонах ще збереглися багаті бджільницькі традиції. Кращий мед тільки у православних бджолярів, тому що ми ніколи не проведемо покупця!

Залежно від того, з якої рослини збирався бджолами нектар, мед може сильно відрізнятися за смаком, кольором і запахом. Отримати мед з одного виду рослини практично неможливо. Смак натурального продукту від ТМ Правильный Мед - солодкий, не нудотний, а аромат відрізняється надзвичайно від інших видів меду.

Безпосередньо після відкачування меду з сот він має рідку консистенцію, але різну в'язкість, яка багато в чому залежить від змісту води і температури навколишнього середовища. Протягом 1-3 місяців мед «сідає», тобто з рідкого меду утворюється кристалізований, який зберігає при цьому всі корисні властивості.

Мед - кращий природний консервант. Дослідники єгипетських пірамід виявили в них амфори з медом, який не зіпсувався через тисячоліття. Він також володіє гідроскопічними властивостями - здатністю вбирати вологу з повітря. Тому додавання меду в хлібобулочні і кондитерські вироби не тільки надає їм неповторний смак і аромат, але і значно збільшує термін їх зберігання. Мед входить до складу алкогольних напоїв: медове вино і медовуха (при додаванні в пиво або горілку).


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора