Чому не варто часто харчуватися в ресторанах

  • Переглядів: 562

Часте харчування в ресторанах і кафе може бути чревате серйозними наслідками для здоров'я. Про це розповіли дослідники з Університету Джорджа Вашингтона (США). За їх словами, те ж саме стосується і купівлі готових страв в кулінаріях та кафетеріях.

Автори пояснюють: основна небезпека криється в підвищеному вмісті фталатів в подібних блюдах. Ці хімічні сполуки - солі фталевої кислоти - раніше та ж команда виявила у фастфуді.

Було доведено, що фталати, потрапляючи в організм, впливають на гормони і порушують репродуктивну функцію, що може привести до безпліддя. Про інші можливі негативні наслідки для здоров'я поки ведуться суперечки - занадто мало проведено досліджень про довгостроковий вплив хімікатів на здоров'я, однак у їх шкоду сумніватися не доводиться.

Крім самої «швидкої їжі» фталати також містяться і в її упаковці, звідки легко потрапляють спочатку в їжу, а потім і в організм людини.

Однак, пише «Весті.наука», в новій роботі дослідники довели, що не тільки фастфуд, а й взагалі будь-які ресторанні страви містять на 35% більше шкідливих хімікатів, ніж домашні, повідомляється на сайті Medical Xpress.

«Наші результати показують, що харчування поза домом може бути важливим і раніше недооціненим джерелом впливу фталатів», - розповідає провідний автор роботи Емі Зота (Ami Zota).

Її команда проаналізувала дані Національного дослідження стану здоров'я і харчування (NHANES), яке проводилося в Сполучених Штатах з 2005 по 2014 рік. У масштабній роботі взяли участь 10253 людини. Їх просили згадати, чим і де вони харчувалися за останні 24 години, а потім фахівці оцінювали концентрацію продуктів розпаду фталатів, що містяться в сечі добровольців.

61% учасників повідомили про те, що в останню добу харчувалися в громадських місцях. Коли вчені порівняли їх аналізи з показниками залишилися 39%, вони виявили наступне.

По-перше, у всіх людей, що харчувалися поза домом, концентрація фталатів була підвищена, але найвищий показник (на цілих 55% вище в порівнянні з контрольною групою) був відзначений серед підлітків. І це цілком закономірно, адже саме молоді юнаки та дівчата найчастіше вживають фастфуд. І саме вони першими потрапляють під удар, тому що порушити роботу гормонів в підлітковому віці дуже просто.

«Вагітні жінки, діти і підлітки більш уразливі до токсичної дії хімічних речовин, що підривають роботу гормонів, тому важливо знайти способи обмежити цей вплив. У майбутніх дослідженнях слід вивчити найбільш ефективні заходи з видалення фталатів з продовольства », - зазначає ще один провідний автор дослідження Джулія Варшавскі (Julia Varshavsky).


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора