Алюмінієвий прокат. Навіщо він потрібен і де застосовується

  • Переглядів: 696

У виробництві алюмінієвий прокат випускається за допомогою застосування великої кількості технологій. Широко застосовується холодне і гаряче деформування, пресування. Ця стаття розповість про алюмінієвому прокаті - що це таке і для чого він потрібен.

Навіщо потрібен прокат?

Під поняттям «прокат» мають на увазі подальшу переробку металу (в нашому випадку алюмінію) в різні сплави, наприклад, труби, профілі або фольгу.

Навіщо ж потрібна державі ця переробка? Відповідь дуже проста, і полягає він у тому, що за допомогою цієї технології виготовляється подальша продукція, яка дуже важлива для виробництва країни. Наприклад, в США зосереджена майже половина обсягів виготовлення продукції з алюмінію, сюди можна віднести ємності для відливання матеріалів, пресовані профілі, дріт, прути і так далі.

Тепер варто зрозуміти, де ж застосовується продукція в побуті і навіщо вона потрібна простій людині. Найпоширенішим видом продукції, яку купують практично всі люди, є фольга. Вона може бути абсолютно різної товщини - від 4,5 мікрометра до 0,2 міліметрів. Кожна господиня користується фольгою і знає її корисні властивості, наприклад, утримування пара, вологи, збереження і відображення тепла. Ще одним прикладом є виготовлення цоколів, які також виробляються за даною технологією.

Але в основному алюмінієвий прокат застосовується в сфері промислового виробництва (алюмінієві профілі, труби, драбини, сходи, стоки), тому варто уважно розглянути види переробки алюмінію і їх користь для виробництва.

Види прокату

На ринку найпоширенішим видом прокату алюмінієвого є листи та круг алюминиевый. У промисловому виробництві їх використовують для важкої машинної і будівельної інженерії. Його виготовляють за структурою ГОСТ 21631-76. Крім листів, є й інші не менш важливі сортаменти алюмінієвого прокату:

• труби. Такий вид переробки алюмінію використовується практично у всіх роботах при дорожньому будівництві та інших промисловостях. Труби, як правило, можуть йти в декількох ГОСТ, наприклад, 23697, 18475, 18482;

• рулони. Їх специфіка полягає в тому, що вони використовуються для металообробного виробництва, харчової промисловості і так далі. Алюмінієвий рулон спочатку має форму листа, який вже потім досить легко згорнути. Але варто враховувати, що не можна використовувати більше трьох зварних швів. Що стосується виготовлення рулонів, то вони йдуть по стандарту ГОСТ 13726-97;

• алюмінієві профілі. Профілі і прокат алюминия в Москве пов'язує разом ставлення до будівельної тематики. Виготовляються вони за технологією пресування. Всі нюанси виготовлення профілів і прокату можна дізнатися по ГОСТ 22233;

• дріт. Кожна людина стикався з цим видом алюмінію. Після переробки через алюмінієвий прокат можна виготовляти долгопрудний і малопрудний дріт;

• пруток. Його випускають з чотирма або шістьма гранями, які цілком можуть мати таку ж круглу форму. Випускаються вони по ГОСТ 21488-97.

У підсумку можна зазначити, що на сучасному ринку продаються абсолютно різні види алюмінієвого прокату. Це можуть бути труби, куточки, швелер, паця, плити, дріт. Всі ці матеріали можна знайти в радіусі міста, де є спеціалізовані заводи.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора