Як правильно вибирати колеса для візка?

  • Переглядів: 144


У різноманітності сучасних коліс для візків дуже просто розгубитися. Адже правильний вибір дуже важливий. Якщо встановити перші колісні опори, що трапилися, можна не тільки вивести обладнання з ладу, але й завдати шкоди тому, хто буде ним управляти. Як же не помилитись у подібній ситуації?


Вибираємо правильно


Моментів, на які слід звертати увагу при виборі коліс для візків на сайті koleca-telezhki.ru, може бути безліч. Основними з них є:
  • вантажопідйомність;
  • діаметр;
  • зовнішнє середовище;
  • матеріал виготовлення;
  • особливості статей.

Перше, з чого потрібно почати, – це визначити загальну вагу обладнання та вантажу, а потім розрахувати, яке навантаження припадатиме на одну колісну опору. У цьому слід враховувати, що у дійсності вона будь-коли розподіляється поступово. Причина – нерівна поверхня, якою доводиться переміщати вантажі. У якийсь момент одне з коліс може зависнути, і навантаження розподілиться на три, а при транспортуванні рідин - і зовсім на два. Таким чином, якщо чотириколісний платформний візок з вантажем важить 1200 кг, то вантажопідйомність однієї опори повинна становити не менше 400 кг. Краще, якщо вона буде ще вищою. Тоді при необхідності на ній можна перевезти важчий вантаж.

Залежно від навантаження слід вибирати діаметр коліс. Чим вона вища, тим більше потрібний розмір. В цьому випадку колеса будуть легше котитися, потрібно менше зусиль для того, щоб зрушити візок з місця.

При виборі діаметра слід звертати увагу на умови експлуатації. Наприклад, для коротких перевезень у тісному просторі краще використовувати колеса з розмірами 75-100 мм. Для переміщення вантажів на дальні дистанції слід використовувати колісні опори з діаметрами в 125-200 мм.

Не менш важливим моментом є умови довкілля. Саме від них залежатиме вибір матеріалу. Якщо в процесі експлуатації колесам доведеться контактувати з агресивними хімікатами, слід віддати перевагу варіантам, виконаним полімерів (поліамід, поліпропілен, поліуретан). Використовувати гуму за таких умов не рекомендується.

Слід пам'ятати про нюанс. Якщо контактний шар коліс твердий, вони найкраще підійдуть для використання на гладких поверхнях, тобто без особливих перешкод. Торкати з місця і штовхати такі візки буде дуже просто. Їм не страшні гострі та ріжучі уламки, сталева стружка або шматки скла. Однак на деяких типах підлог вони створюватимуть багато шуму. Щоб рухатись тихіше, їм потрібна м'яка опорна поверхня.

Колеса з контактним шаром із гуми рекомендується використовувати на нерівних та грубих підлогах, на асфальті. Вони погасять ударні навантаження та вібрації, забезпечать надійне зчеплення з поверхнею та тихе пересування. Сіра гума ще й не залишатиме після себе жодних слідів.

Ще одна порада. Подібне обладнання має витримувати велике навантаження, забезпечувати безпеку та збереження вантажу. Саме тому, вирішивши придбати колеса для візків, слід віддавати перевагу надійним, перевіреним виробникам. 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора