Що таке стабілізатор напруги. Види, типи.

  • Переглядів: 617

Стабілізатор напруги - це пристрій який автоматично підтримує стабільне значення напруги в мережі, з незначною похибкою, для кінцевих електроприладів. За видами стабілізатори відрізняються методом регулювання напруги - ступінчасті і плавні. Перші - мають похибку в 3-8%. Домашня, побутова техніка розрахована на максимальне відхилення в 10%, тому вони підходячи для установки в побуті. Другий вид - дуже точний. У нього ж похибка становить до 1%. Такі регулятори напруги застосовуються при високочутливому обладнанні.


Виробляються стабілізатори з основних комплектуючих - автотрансформатора і пристрою, який перемикає його обмотки для досягнення номінальної напруги. При значному зниженні або підвищенні вольтажа в електромережі стабілізатор переходить в захист, коли ж напруги входить в коридор входять параметрів стабілізатора, він знову починає свою роботу.


Симисторный стабилизатор. В основі перемикання ступенів обмоток автотрансформатора застосовуються сімісторних / тиристорні ключі. Точність стабілізатори пропорційно кількості ступенів. З переваг слід виділити: термін служби (8-15 років), час реагування (0,02 секунди), тиха робота. Єдиний недолік - це невелика стійкість до перевантажень.


Сервопріводний (електромеханічний). В основу даного типу входять графітовий ролик, який перемикає витки трансформатора електроприводом. Гідність даного виду - це висока точність, робота при десяти кратних перевантаженнях і великий термін служби, до 25 років. З недоліків: шум. Даний тип проводиться в 99% випадках в Китаї.

Релейний. В даному типі за перемикання обмоток трансформатора відповідає реле. Через механічних елементів термін служби скорочує до 5 років. З перерахованих вище самий бюджетний варіант. Стабілізатор компактний і має високу швидкість реагування на зміну вольтажа. При перемикання реле видає гучні клацання.


Перша і мабуть сама головний критерій в такому обладнанні - це показники потужності, тобто коефіцієнт сумарної потужності, яку може на себе взяти модель. Від сумарного навантаження, що підключається до приладу, буде залежати і його працездатність. Тому заздалегідь визначаємося, скільки приладів і якої потужності будуть підключатися до стабілізатора.


Наприклад, вам необхідно підключити обігрівач потужністю 1000 Вт, телевізор потужністю 300 Вт і вентилятор потужністю 700 Вт. Відповідно, характеристики потужності вашого стабілізатора повинні бути мінімум Потужність 2000 Вт. Причому фахівці рекомендують підбирати модель з запасом, приблизно 20-30%. Для підключення вищеописаних приладів вам слід обзавестися моделлю близько 2400-2600 Вт.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора