Як правильно вибрати будівельні риштування?

  • Переглядів: 251Риштування - це збірно-розбірне обладнання, що використовується при виконанні ремонтно-будівельних робіт на висоті. За типом конструкції розділяють два основні види риштувань - модульні та рамні.

Перед тим як вибрати будівельні риштування, перейшовши за посиланням https://stremyanka.com.ua/stroitelnye-lesa, визначають масштаб і вид запланованих робіт, оптимальні розміри робочого майданчика, конструктивні особливості будівлі, умови установки та кріплення.


Рамні конструкції


Найпопулярніший вид будівельних лісів. Рами виготовляють із сталевих труб діаметром 40 мм і товщиною стінки 1,5 мм. Бічні рами зі сходами ставлять на опорні башмаки і з'єднують горизонтальними і діагональними стяжками, які фіксуються прапорця замку. Торцеві і поздовжні стяжки є огорожами. Настил виготовляють з дощок. Нормативне навантаження - 200 кг/м2.

Основною перевагою таких конструкцій є невелика вага, завдяки якому їх можна перевозити транспортом невеликої вантажопідйомності. Інші плюси - швидкий монтаж і демонтаж, міцне і довговічне замкове з'єднання. Такі конструкції підходять для проведення робіт з кладки і оздоблювальних робіт на прямих фасадах.


Клинові риштування: опис


До складу клинових конструкцій входять:

  1. регульована по висоті п'ята;
  2. стартовий елемент, що монтується на п'яту;
  3. вертикальна стійка з фланцями, за допомогою яких до неї кріпляться горизонтальні зв'язки;
  4. діагональні зв'язку, які надають конструкції додаткові жорсткість і стійкість;
  5. фіксатори у вигляді клинів, що не допускають неконтрольоване розклинення завдяки своїй формі;
  6. опори, з допомогою яких конструкція кріпиться до стіни.

Клинові ліси вважаються найміцнішими і надійними. Допустиме навантаження - до 500 кг/м2, висота - до 40 м. Таке обладнання підходить для робіт з арками і куполами, також воно затребуване в літако- і суднобудуванні.


Характеристики хомутових будівельних риштувань


Горизонтальні і вертикальні елементи цього обладнання є труби однакового діаметра. Між собою вони з'єднуються за допомогою хомутів. З усіх видів будівельних лісів, які є на будівельному ринку, хомутові конструкції - найбільш підходящий варіант для робіт по ремонту і будівництву складних архітектурних форм. Їх використовують при спорудженні та реконструкції церков, обробці арок, фарбування великогабаритних циліндричних ємностей.

Штирові будівельні риштування: особливості

Дані конструкції, які відносяться до рамних моделей, складаються з горизонтальних елементів, штирі яких вводяться в порожнисті трубки, приварені до вертикальних стійок. Нижні краї вертикальних стійок заводяться в черевики. Устаткування збирається установкою наступного рівня над попереднім. Додаткову надійність і жорсткість забезпечують діагональні розкоси.

Таке обладнання з нормативним навантаженням 200-250 кг/м2 використовується в основному для ведення робіт кладок, рідко - оздоблювальних. При веденні робіт на будівлях складної форми штирові риштування поєднують з хомутовими.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора