Лікувальний корм для собак: чим відрізняється від звичайного, тривалість прийому

 • Переглядів: 292


Домашні вихованці, як і люди, схильні до розвитку великого числа різних захворювань. Як правило, більшість діагностованих в ветеринарії патологій, пов'язані з неправильним харчуванням. У зв'язку з цим, будь-яке лікування захворювань, включає в себе не тільки призначення і використання спеціальних медикаментозних засобів, а й перехід на лікувальне харчування.
Лікувальні корми для собак створені з високоякісних натуральних продуктів, а також мають ряд антиоксидантів. Корми супер-преміум класу створюються за певними формулами, розробленими фахівцями. Основне призначення лікувального харчування - запобігання та усунення проблем, що провокують розвиток патологій.

Чим відрізняється лікувальний корм від звичайного?

Варто зазначити, що лечебный корм для собак відрізняється від звичайного, перш за все, за складом. Основний напрямок сухих кормів і консервів - надання допомоги ослабленому організму і підвищення резистентності для боротьби з певною патологією. Корми-холістики мають різні напрямки. Призначаються ветеринарними фахівцями готові дієти при наступних патологіях:

 • наявність зайвої ваги у собаки і розвиток ожиріння;
 • запальні процеси в області суглобів;
 • проблеми з нормальним переварюванням їжі, що супроводжуються здуттям живота;
 • появу неприємного запаху з пащі через скупчення нальоту і відкладень зубного каменю, зміна кольору емалі і інші патологічні процеси в ротовій порожнині;
 • реакції алергічного типу в організмі;
 • захворювання ендокринної системи (проблеми в обмінних процесах, цукровий діабет, загострення хронічного запалення підшлункової залози);
 • захворювання серцевого м'яза і судин, патології травного тракту.

Спеціально створені лікувальні корми мають свій унікальний склад. Так, при захворюваннях серця і судин, корми збагачені мікроелементами - калієм, магнієм. Кількість солі при цьому знижено до мінімально допустимих значень. Кожен з складів корми - особливий.

Холістики призначають при таких патологіях як:

 • Проблеми в органах травлення, спровоковані годуванням собаки зі столу, генетична схильність. В результаті виникають запальні процеси в шлунку і кишечнику. Вихованець страждає від хворобливих відчуттів, відзначається нудота і блювота, розлад шлунку і здуття. Використання спеціальної дієти дозволяє полегшити стан, знімаючи додаткове навантаження на уражені органи. При цьому тварина отримує максимальну кількість корисних нутрієнтів з їжі, що в свою чергу, благотворно позначається на роботі всіх систем організму.
 • Алергічні реакції. Собака, яка страждає від алергії, повинна отримувати спеціалізований корм, основними складовими якого є м'ясо лосося або ж ягняти. Якщо причиною алергії у собаки стало м'ясної білок, підбираються корми, які містять цей компонент.
 • Проблеми з вовняним і шкірним покривом. Собаки, особливо гладкошерстних і безшерстих порід, можуть страждати від дерматитів, спровокованих контактуванням з токсинами отруйних рослин, укусами кровопаразитарних комах, компонентами їжі. При підборі раціону в цьому випадку враховують чутливість стінок кишечника.
 • Недостатність ниркових структур. Проблеми в роботі ренальної системи мають на увазі використання кормів, в яких присутні сполуки фосфору.
 • Низька активність тварини. Особливо важливо підбирати правильний раціон харчування тварин після кастрації. Такі собаки з вини господарів страждають від ожиріння. Спеціалізована дієта містить велику кількість клітковини. Завдяки складу лікувального корму для малорухомих і кастрованих тварин, почуття ситості залишається надовго при мінімальному надходженні калорій.


Тривалість прийому лікувального корму

Необхідно розуміти, що самостійно підбирати корм і давати його тварині без попередньої консультації з ветеринарним лікарем, заборонено. В результаті самолікування, можна завдати шкоди організму вихованця. Слід дотримуватися ряду правил:

 • Будь-які лікувальні корми повинні призначатися виключно ветеринарним лікарем після детальної діагностики і постановки діагнозу.
 • Тільки лікар визначає строки застосування лікувальних кормів для певної собаки. Деякі виробники готового харчування, рекомендують використовувати лікувальні корми терміном від 21 дня до 1.5 місяців.
 • Не рекомендується змішувати спеціалізовані корми зі звичайними. Також заборонено змішувати готове дієтичне харчування з кашами, м'ясом або консервами.
 • Норми годівлі повинні строго дотримуватися. Неприпустимо перегодовувати улюбленця, навіть якщо власнику здається, що тварина недоотримує необхідну кількість корисних речовин.
Важливо також пам'ятати, що перехід з лікувальної дієти на звичайне харчування повинно проводитися поступово. Не варто піддавати собаку зайвим стресових станів.

 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора