Словник

True Type шрифт

True Type — це технологія цифрових шрифтів, створена компанією Apple Computer наприкінці 80-х рр. Шрифти TrueType можуть містити до 65000 символів, розташованих в порядку, визначеному стандартом Unicode. Насправді, не всі шрифти містять розширені набори символів, більшість європейських виробників обмежуються стандартною комплектацією західноєвропейського кодування (т.зв. Latin 1).

Формат TrueType використовує розвинений набір інструкцій, що дозволяє добитися тої ж якості, що і у растрових шрифтів. Головне перевага TrueType шрифтів у наданні розробникам можливості дуже точно контролювати, як саме відображаються символи шрифту, аж до конкретних пікселів при певному розмірі шрифту.

Готичні шрифти

Готичні шрифти (від іт. gotico — готський) рукописні шрифти, що виникли у Франції та Німеччині у середині ХІ століття. Вирізняються особливим способом написання латинських літер. Основні характерні особливості — це незграбна і подовжена форма, широкі штамби, сильна контрастність.

Кегель

Кегель (або ж кегль) — основна розмірна характеристика шрифту, позначається цифрою, одиниця виміру — типографський пункт, квадрат. Кегель — висота площадки, на якій розміщуються літери разом із пробілами, які забезпечують при наборі прямий рядок та нормальний інтерліньяж, тому кегель не є висотою знаку (літери) в чистому вигляді. Термін німецького походження (Kegel), його англомовний аналог (type size) не є точним.

Типографія

Типографія — мистецтво оздоблення друкарського тексту.

Шрифт

Шрифт (нім Schrift, від schreiben — писати) — комп’ютерний файл, що містить в собі всі параметри, необхідні для відтворення на екрані чи цифрових друкарських машинах текстів.

Шрифти без зарубок

Шрифти без зарубок (гротески, чи рубані, англ. Sans Serif) — група шрифтів, що не мають зарубок. Друга характерна ознака цих шрифтів є мінімальний контраст рисок, або навіть повна його відсутність. Вперше зразок такого шрифту показав Роберт Торн у 1803 році. Найвідоміші некарбовані шрифти: Helvetica, Univers, Futura, Gill Sans.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>