Як вибрати турку для варіння кави?

  • Переглядів: 608

Приготування кави - це стало ритуалом отримання улюбленого напою, який сьогодні часто виконують численні кавоварки і кавомашини. Звичайно, багато хто любить просто слухати, як булькає кипляча вода в резервуарі, а крапельки одна за одною перетворюються в потік, що наповнює чашку. Але найбільш природним досі вважається процес приготування кави в джезві, відомої практично кожній дорослій людині під назвою «турка».

Здавалося б, немає нічого простішого, ніж взяти це пристосування, насипати туди мелені зерна, залити водою і приготувати каву. Якщо аромат і насиченість маслами залежить від кавового сорту і особливостей обсмажування, то смак навіть дуже хорошого напою може змінитися через застосування не найбільш підходящої турки. Виявляється, на властивості готового кава впливає і форма, і матеріал посуду, особливо при виборі невеликого обсягу посуду. Тому важливо вміти вибрати не лише смачний сорт зерен, але і саму джезву.

З чого почати вибір?

Нинішній асортимент турк вражає будь-яку уяву: їх виготовляють з міді, алюмінію, глини, керамічних сумішей, нержавіючої сталі і скла. Різноманітність форм, розмірів (тобто і обсягу теж), а також матеріалів - все це безпосередньо впливає на вартість аксесуара. Тому складно відповісти прямо, яку краще вибрати турку для варіння кави, що бадьорить - на вибір впливають не тільки переваги або поради фахівців, а й бюджет покупця.

Алюміній - це доступний метал, тому турки для кави з нього обходяться недорого. Але фахівці до цих пір сперечаються, чи можна його застосовувати для приготування їжі взагалі, адже при нагріванні матеріал може вступати в хімічну реакцію з іншими речовинами, в даному випадку - з кавою.

Проте така начиння має свої переваги і недоліки:

  • Алюміній має високу теплопровідність, тому приготування кави в такій ємності займає менше часу, ніж в будь-який інший. А остигає джезва так само швидко.
  • Алюмінієві джезви міцні, прості у відході, доступні за ціною.
  • Легка вага такої турки дозволяє брати її навіть в похід.
  • Посуд не іржавіє завдяки освіті непомітною плівки на поверхні алюмінієвого виробу при контакті металу з киснем.

Але алюмінієві вироби не дуже стійкі, тому бажано вибрати обтяжену турку з товстим дном.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора