Як вибрати топку для каміна: рекомендації фахівців

  • Переглядів: 789

Каміни здавна служать прикрасою інтер'єру і допомагають створити затишну атмосферу. Сучасні каміни відрізняються оригінальним дизайном, функціональністю і здатні не тільки прикрасити будь-яке приміщення, але і забезпечити його повноцінним обігрівом. При виборі каміна особливу увагу варто звернути на характеристики камінної топки. Щоб камін довше утримував тепло і при цьому раціонально витрачав паливо, топка повинна відповідати всім вимогам. Далі розглянемо, як правильно вибирати камінну топку, і на що варто звертати увагу.

Вибір матеріалу

Перш за все вибираючи топку варто звернути увагу на матеріали, використовувані в її виробництві. Виробники сьогодні пропонують широкий асортимент чавунних і сталевих топок.

Ці матеріали вважаються одними з кращих для виробництва подібних виробів, але іноді дизайн топки залишає бажати кращого. У зв'язку з цим, багато власників вважають за краще сталеві топки, завдяки відмінним характеристикам матеріалу і його зовнішньої привабливості. Зробити вибір буде простіше, якщо знати основні переваги та недоліки матеріалів.

Топки з чавуну

Чавунні камінні топки можна вважати найпоширенішим варіантом, тому як варто виріб дешевше, але нічим не поступається за технічними характеристиками. Різновидів чавунних топок маса, виробники, враховуючи великий попит, випускають вироби різних форм і розмірів.

Серед основних переваг даної моделі можна виділити:

  • Можливість опалення великих приміщень.
  • Можливість довше утримувати тепло.
  • Стійкість до різких перепадів температур.
  • Особливу ребристу поверхню, значно збільшує ККД топки.
  • Повну герметичність камери згоряння.

Єдиним недоліком чавунних топок можна вважати їх малопривабливий зовнішній вигляд і стандартний дизайн. Ніяких новинок в цьому сегменті не випускають, не змінюється і функціональність виробів.

Сталеві топки

Незважаючи на дорогу собівартість сталевих виробів, ціна ця цілком виправдана не тільки дизайном, але і поліпшеними характеристиками. Кожна каминная топка відрізняється оригінальним дизайном і може використовуватися в камінах і печах. Така топка стане справжньою окрасою, можна вибрати варіант для будь-якого інтер'єру.

Сталеві топки також мають чимало переваг:

  • Великий асортимент, впровадження новинок. Сталеві топки постійно вдосконалюються і модифікуються, з'являються нові моделі, що дає відмінну можливість вибору.
  • Легкість в обслуговуванні. Топкою легко користуватися, її можна без праці очистити від забруднень.
  • Можливість індивідуального замовлення. З урахуванням особливостей каміна майстри виготовлять топку, яка ідеально підійде для даного вироби.
  • Наявність додаткових функцій. Багато сучасних моделей сталевих топок відрізняються своє високою функціональністю.

Сталеві топки відмінно вписуються в різні інтер'єри від класичних до сучасних стилів, виглядає дуже привабливо.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора