Як вибрати шахи, шашки та нарди?

  • Переглядів: 509Шахи, шашки та нарди - дуже популярні ігри. У них грають дорослі і діти - вдома і на вулиці, в дорозі і на турнірах. Ці ігри розвивають уважність, мислення, пам'ять, допомагають розібратися в стратегії і тактиці.


Що входить в набір шахів, шашок та нардів?

У набір шахів зазвичай входять дошка, два короля, два ферзі, чотири слона, чотири коня, чотири тури, 16 пішаків. У шашковий набір входять дошка і 24 шашки. У набір нардів - дошка, 30 шашок, пара кісток.

Комплекти бувають комбінованими: шашки можуть бути суміщені з нардами, шахи - з шашками, нарди - з шахами. Може бути і варіант «3 в 1».

Радимо заказать нарды в интернет магазине Darunok вже зараз.

Які набори бувають?


Набори умовно ділять на турнірні, кишенькові, дорожні і подарункові. Варто відзначити і набори, які можна використовувати вдома.

Кишенькові набори зазвичай невеликого розміру: їх можна носити з собою, щоб тренувати ходи. Дорожні теж можна брати з собою, але вони більше за розміром. Варто купувати дорожні набори з магнітами - щоб фігури не падали при різких зупинках під час поїздки.

Турнірні набори повинні бути великого розміру, фігури теж повинні бути великими - і на полі, і на фігури гравці будуть дивитися, можливо, годинами, тому розмір не повинен викликати дискомфорт. Турнірні набори повинні бути лаконічними, без зайвих елементів. Важливо, щоб вони відповідали вимогам, що пред'являються на змаганнях.

Подарунковий набір можна вибрати з оригінального матеріалу: металу, скла, штучної шкіри. При виборі такого подарунка варто подумати, чи будуть фігурки стояти за склом у обдаровуваного як аксесуар або людина буде в них грати. Тому що, наприклад, під час гри фігурки зі скла можуть розбитися, а зі штучної шкіри - подряпатися.

Для будинку можна вибрати прості дерев'яні шахи, в які буде зручно грати всій родині.

З яких матеріалів можуть бути зроблені набори?

Найчастіше шахи роблять з дерева та пластику.

Дерев'яні набори - це класика. Вони міцні, стильні, екологічні, приємні на дотик. Важливо тільки тримати їх подалі від вологих місць, а то вони можуть розсохтися.

Набори з пластика легкі, їх зручно брати з собою, однак вони не дуже міцні. Коштують вони, як правило, дешевше дерев'яних. При покупці потрібно звертати увагу на якість і товщину пластика - він повинен бути щільним, без напливів і відколів.

Продають і набори з каменю, штучної шкіри, скла, металу. Вони швидше підходять для подарунка, а також якщо ви хочете зробити шахи елементом інтер'єру.

На що звернути увагу при виборі шахів, шашок та нардів?

  1. На комплект. Перед покупкою слід перевірити, чи всі фігури і елементи на місці.
  2. На вигляд набору. Він може бути кишеньковим, дорожнім, подарунковим, турнірним і домашнім.
  3. На матеріал. Часто набори роблять з дерева, пластика і каменю. Вони можуть бути і зі скла, штучної шкіри і металу.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора