Як вибрати сейф для дому?

  • Переглядів: 90


Сейф для дому необхідний для зберігання важливих документів, грошей і коштовностей на своїй території. Тому він повинен бути стійким до пожеж і злому, мати надійний захист від грабіжників.  

Щоб вибрати і купить сейф для денег для дому, варто звернути увагу на головні елементи безпеки:

  • матеріал, з якого виготовлений сейф;
  • клас взломостойкості;
  • вогнестійкість;
  • тип і конструкцію замка;
  • деталі зовнішнього вигляду: дверні петлі, товщину двері і бічних стінок;
  • кріплення до підлоги і стіни.


Установка сейфа

Перед покупкою сейфа спочатку потрібно вибрати місце для установки. Добре, коли сейф знаходиться далеко від сторонніх очей, але в доступному для власника місці. Двері повинні вільно відкриватися, а корпус - надійно кріпитися до підлоги і стіни. Якраз для цього в невеликих сейфах є анкерні кріплення. Варто заздалегідь перевірити товщину стін. Це дозволить запобігти небезпеці їх руйнування, уникнути пошкоджень електропроводки.

Вибір класу стійкості

Настав момент вибору класу безпеки. Для будинку найкраще підійдуть сейфи класів I, II, рідко III класу. Перший клас вважається базовим. Має невисокий ступінь захисту від злому. Безпека такого сейфа повинна підтримуватися засобами зв'язку з охороною, відеокамерами, звуковий сиреною.

Більш надійною системою захисту від злому мають сховища II класу. Вони масивніше, ніж сейфи I групи. Тут можна розмістити великі партії документів і зберігати більші суми грошей.

Захистити цінності не тільки від розтину, але і від вогню, дозволяють вогнезломостійкі сейфи. Сейф з показником опору 60 Б повинен протистояти горіння протягом однієї години. У таких сейфах встановлюють складний механізм, який одночасно захистить від вогню і злому. Ця умова важко виконати в сейфах з високим класом безпеки. Такі сейфи обійдуться дуже дорого. Тому найоптимальніший варіант для будинку - це вогнезломостійкі сейф II класу.


Який замок захистить сейф?

Про хорошій якості сейфа можна судити по конструкції замку. Надійні конструкції замикаються за допомогою ригельного механізму. Він складається з товстих металевих циліндрів, діаметром не менше 20 мм. Взломостойкие сейфи оснащені тристоронньої системою ригелів з можливістю обертання. Висвердлити або вибити такий замок буде складно. Також варто звернути увагу на тип замка: ключовий, кодовий, електронний. Все з них захищають сейф з однаковим ступенем безпеки, але є відмінності по експлуатації.

Ключовий

Ключовий механізм підійде для частого використання сейфа. Підтримується двома замками. Можна закривати сейф на один ключ, але два - дають більш надійний захист.

Електронний

Користуватися електронним механізмом просто - достатньо натиснути кілька цифр. Підживлюється такий замок від батареї. Тому потрібно стежити за рівнем заряду.

Кодовий

Кодовий замок - це класичний спосіб захисту сейфа. Щоб відкрити двері, потрібно витратити 3-4 хвилини. Якщо сейфом користуватися рідко, то такий тип замка цілком підійде.

Додаткові захисні засоби

Захистити цінні речі здатний сейф з міцними стінками і дверима, товщі стін в два рази. У вогнезломостійкі сейфах внутрішній простір між сталевими панелями стін займають шари бетону і дрібного кварцу. Зазори між корпусом і дверима повинні бути дуже вузькими. Найкращий варіант - це сейф з лицьовою панеллю, прорізаної лазером.


Висновок

Вибір сейфа для будинку - завдання, яке вимагає відповідей на питання:

  • Скільки грошей необхідно зберегти.
  • Які обсяги документів потрібно розмістити. Яка їхня ступінь важливості.
  • Чи варто зберігати коштовності в домашньому сейфі.

Найкращий сейф для будинку повинен бути не тільки безпечним сховищем, але і виконувати завдання власника в повній мірі.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора