Як вибрати садовий культиватор?

  • Переглядів: 76


Одним із корисних пристосувань, що полегшують роботу в саду, є культиватор https://kobzarenko.com.ua/ua/produkciya/tachki-vizki/123-unversalniy-kultivator.html, який замінює традиційні лопату та вила.


Навіщо використовується культиватор?


Він працює і іноді навіть виглядає як звичайна газонокосарка. Деякі культиватори поєднують у собі дію кількох садових пристроїв, у тому числі: скарифікатора та аератора.

На що звернути увагу під час виборів культиватора?


Сила


Садовий культиватор може бути:
  • електричний – добре працює у невеликих садах із «м'якою» структурою. Він розпушує ґрунт на невеликій глибині, що потребує додаткового використання вил. Характеризується тихою роботою та необхідністю підключення до електричної розетки. Його перевагою є відсутність виділення небезпечних здоров'ю токсинів.
  • двигун внутрішнього згоряння - застосовується для ділянок великої площі, а також для твердого ущільненого ґрунту. Дуже часто він оснащений передачами (вперед і назад) та потужним двигуном. Бензиновий румпель забезпечує мобільність та незалежність від наявності електричних розеток.
  • ручний – не підтримується жодним двигуном, тому його використання вимагає від оператора значних зусиль. Його вага зазвичай не перевищує 8 кг, а максимальна ширина робочої частини 50 див.

Потужність двигуна


Від цього залежить ефективність роботи румпеля. Висока потужність двигуна дозволить працювати на великих ділянках, а також на щільних та глинистих ґрунтах або в бур'янах. Пристрої потужністю до 500 Вт можна використовувати для невеликих площ, які не потребують великого обсягу робіт. У разі двигунів внутрішнього згоряння буде достатньо культиваторів потужністю не більше 5 л.


Ширина робочого пристрою


Ширина залежить від потужності двигуна. Як і у випадку з іншими садовими інструментами, чим ширша ширина, тим ефективніше працюватиме культиватор. Однак вибирати його варто в залежності від типу поверхні, за якою здійснюватиметься догляд. Для невеликих городів або теплиць ідеальними будуть пристрої шириною від 20 до 40 см. Для великих площ підійдуть інструменти шириною понад 50 см. У продажу є універсальні моделі з робочою шириною 45 см і регульованою.

Положення робочого пристрою

Перед покупкою варто подумати про використання румпеля. Якщо вам потрібен універсальний інструмент, який можна використовувати для виконання різних садових робіт, то культиватор із переднім пристроєм – гарний вибір. Завдяки взаємозамінним частинам до нього можна прикріпити, наприклад: борона або підгортник.

Для великих площ, що вимагають потужного двигуна, ідеальним рішенням стане роторний культиватор із заднім робочим органом.


Колеса


Румпель, оснащений колесами, полегшує керування пристроєм та не вимагає від оператора великих зусиль. Чим ширший і більший діаметр коліс, тим легше керувати машиною.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора