НАВІЩО ПОТРІБНО СТИСКАТИ ЗОБРАЖЕННЯ?

  • Переглядів: 516
Сьогодні картинки є основою будь-якого сайту. Зображення товарів, банери, логотип компанії, іконки, декоративні елементи на сторінці зустрічаються всюди. Наявність візуальних елементів дозволяє не тільки зробити інформацію простішою з точки зору сприйняття, але й покращити зовнішній вигляд сайту.


Але є одна проблема – розмір картинок. Через велику вагу наявність зображень на сторінці може призвести до тривалого завантаження, що негативно позначається на лояльності відвідувачів та конверсії. Але рішення є – за допомогою спеціалізованого додатка ви можете сжать фото без втрати якості.
 

Як стиснення зображення може впливати на завантаження сайту?
 

Якщо в узагальненому вигляді подати структуру сайту, то він складається з двох основних компонентів:

  1. Клієнт (браузер). Він є «пристроєм виводу», який показує користувачеві сам сайт, дозволяючи переходити його сторінками і робити будь-які дії.
  2. Сервер Сховище, де зберігається сам сайт і всі елементи, необхідні для його завантаження, у тому числі картинки.
     

Коли користувач переходить на будь-яку сторінку, клієнт запитує сервера матеріали, які будуть відображені в браузері. Сервер у свою чергу формує пакет необхідних даних та передає їх у відповідь. І що більше розмір цих даних, то довше вантажиться сторінка. І найбільшу частку тут зазвичай займають саме зображення.
 

Відповідно, чим менша вага картинок, тим швидше завантажуватиметься сайт. За статистикою більшість користувачів підуть з ресурсу, якщо його завантаження займає більше 3 секунд. Відповідно, ви можете втратити нового клієнта, передплатника чи учасника блогу.
 

Стиснення зображень зменшує їх розмір, дозволяючи вашому сайту завантажуватися швидше. При цьому, якщо правильно налаштувати процедуру стиснення, погіршення якості зображення буде практично непомітним для людського ока.
 

Коли ще може знадобитися стиснення картинок?
 

Швидке завантаження сайту - це далеко не останній сценарій, коли може бути корисним стиснення зображень. Крім цього, дана процедура може бути корисною в наступних випадках:
 

  1. Завантажити картинки на сторонні сайти. Багато сайтів сьогодні встановлюють певні обмеження на завантаження зображень як аватар, обкладинку, бекграунд тощо. Це може бути розмір у мегабайтах чи пікселях. І тут стиск доводиться як ніколи до речі. Ви зможете задовольнити вимоги сайтів та завантажити потрібне вам фото, зберігши при цьому його вихідну якість.
  2. Економія трафіку. У деяких окремих регіонах досі можна зустріти інтернет із платою за трафік, тому користувачам там важливий кожен кілобайт, що завантажується у браузері. І щоб оптимізувати свій сайт для таких відвідувачів, картинки просто необхідно стискати до мінімальних розмірів.
  3. Зберігання зображень. Більшості користувачів не потрібні фото з високою роздільною здатністю та вагою у кілька десятків мегабайт. Достатньо того рівня, коли пікселі візуально невиразні. Тому фотографії, отримані від професійного фотографа або зроблені на вашу власну камеру, можна стиснути для більш«компактного» зберігання або швидше відправлення будь-кому.


Таким чином, стиснення фотографій є актуальним не тільки в контексті веброзробки, але й у багатьох інших випадках.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора