Як вибрати кухонний ніж - кілька практичних порад

  • Переглядів: 673

Мені потрібний ніж на кухню! - часто можна почути в спеціалізованих магазинах по продажу кухонного посуду і гаджетів. Але виявляється, не все так просто з цим видом кухонного інструменту. Перш, ніж почати вибирати кухонний ніж, потрібно собі відповісти на три важливих питання. Перший: - Що я буду робити цим ножем? Другий: - Які гроші я можу витратити за нього? Третій: - Як я збираюся підтримувати його гостроту? І тема сьогодні - як вибрати ніж для кухні, який буде легко різати, від роботи з ним не буде втомлюватися рука, а клинок швидко заточуватися.

Звичайно, хороший ніж - це это чудо. Існують основні критерії, на які варто звернути увагу, при виборі кухонного ножа. Їх кілька і кожен важливий, так як ефективну роботу забезпечує саме сукупність цих характеристик.

Гострота клинка

Вона залежить від якості стали, з якого зроблений клинок. Марок стали багато і кожна має свої характеристики. Причому, деякі виробники складу сплаву не вказують, обходячись загальними фразами, наприклад: «спеціальна сталь», «високоякісна сталь» та інше. І тут, дійсно, можна не вдаватися в подробиці. Важливіше буде визначитися з твердістю металу. Він вимірюється за шкалою Роквелла. Показник, який буде відповідати за гостроту клинка, повинен знаходитися між HRC 52-57. Це якийсь баланс для кухонних ножів, які не так швидко затупляются при інтенсивній роботі і їх можна правити / заточувати самостійно за допомогою мусата або каменю, без спеціального обладнання.

Показник твердості завжди має букви - HRC-густо цифри. Їх можна знайти в анотації на виріб або на самій упаковці. Рідше на самому полотні леза. Якщо показник буде менше «52», значить в цьому виробі вид стали більш м'який і не здатний утримувати гостроту клинка тривалий час, тобто таке лезо вимагатиме частої заточки. Якщо показник більше «57», значить в сплаві міститься велика кількість вуглецю. Такий кухонний ніж буде рідко тупіться, але мати підвищену крихкість і складність із заточуванням, яку зможе виконувати тільки фахівець.

Чому клинок довго залишається гострим?

Це показник знову ж базується на твердості стали. Відмінно утримують гостроту, наприклад, ножі з булатовской стали, але в своєму складі вони мають підвищений вміст вуглецю і для роботи на кухні не завжди актуальні, так як жорсткі, тверді, а потрапляючи на кістку, при обробленні м'яса, можуть навіть отримати скол. Тому, що б кухонний ніж пристойно утримував гостроту потрібно орієнтуватися на шкалу Роквелла, тобто на діапазон цифр, про які було написано вище. Адже мова у нас йде саме про кухонних інструментах, а не мисливських, наприклад.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора