Як правильно вибрати емаль для фарбування дерева?

  • Переглядів: 460

Зараз багато чого можна зустріти в ремонті з дерева: альтанки, лавки, фігурки, елементи самого будинку і інші речі. Щоб конструкція служила довго, її потрібно обробляти за допомогою спеціальних емалей. Найскладніше - підібрати їх правильно під умови експлуатації і інші фактори. Особливо плутаються в цьому новачки. Тут ви зможете придбати будь-який вид фарби, про які далі йтиметься. Давайте розбиратися, яка буває емаль, і на що дивитися при покупці.

Яка буває

Є всього 3 види:

Алкідні фарби. Основна перевага - низька ціна, але на цьому плюси не закінчуються. Эмаль Sniezka добре переносить підвищення або зниження температур. Далі якщо стовпчик термометра впаде нижче -30 градусів, з таким покриттям нічого не буде. Повне висихання відбувається за 8-12 годин, але є і мінус - фарба не проникає глибоко в дерево. В основному використовують для дверних або віконних рам і інших конструкцій. Перед фарбуванням потрібно добре просушити поверхню, щоб після цього не залишалися бульбашки.

Акрилові. У більшості випадків вибирають саме це покриття. Так, воно коштує дорожче, але захищає дерево від температур, атмосферних впливів і інфрачервоних променів. Є особливість: саму эмаль для дерева в Околоремонта можна зберігати при мінусовій температурі. Плюс, така фарба більш екологічна за рахунок того, що замість розчинника потрібна звичайна вода. Покриття зберігає колір від 5 до 8 років незалежно від способу нанесення фарби. Можна змішувати, щоб створювати різні відтінки.

Масляні. Вибирають найрідше, так як емаль довго сохне, токсична, не чинить опір температур, залишає патьоки і так далі. Плюс тільки 1 - за рахунок довгого висихання добре просочує дерево, так що захищає його від корозії.

Як обрати

При покупці потрібно дивитися на:

  • наявність старого шару фарби і поєднання його з іншими емалями;
  • породу дерева, яку будете фарбувати;
  • погодні умови, в яких буде перебувати пофарбована конструкція;
  • розташування конструкції з дерева: вулиця або внутрішнє приміщення.

Як бачите, видом емалі не так багато. В основному використовують саме акриловий варіант. Він екологічний, захищає дерево і зберігає колір до 8 років.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора