Як правильно експлуатувати домашній автоклав?

  • Переглядів: 466

Сучасний автоклав для консервування є дуже цінним побутовим приладом на кухні будь-якої господині. З його допомогою можна готувати чудові домашні консерви, які урізноманітнюють ваше повсякденне меню і дозволять частково або повністю відмовитися від магазинних консервів. Купити цей корисний пристрій можна дуже швидко, відвідавши інтернет-магазину "AquaGradus". Але щоб домашня консервація виходила смачною, а автоклав прослужив довго, необхідно навчитися правильно його використовувати.

Правильне використання автоклава

Отже, щоб правильно готувати домашні консерви в цьому чудо-приладі, вам потрібно дотримуватися такого порядку дій:

  • Залити банки чистою холодною водою так, щоб її рівень був на 4 см нижче верхнього краю автоклава.
  • Промити скляні банки для консервації (їх стерилізація перед завантаженням в автоклав для консерсирования не потрібна). Укласти в них продукти, спеції і прянощі відповідно до рецептури, герметично закрити металевими кришками.
  • Встановити банки на спеціальну решітку. При необхідності банки можна встановлювати в кілька рядів (якщо це дозволяє обсяг пристрою). Ставлячи банки одну на іншу, за один раз ви зможете приготувати більшу кількість консервів.
  • Закрити і щільно загвинтити кришку приладу. Після цього потрібно включити нагрів води і дочекатися підвищення тиску всередині автоклава до 0,4 МПа. Вода при цьому нагрівається до 120 градусів. Це саме та температура, яка і потрібна для швидкої стерилізації і приготування консервів.

Швидше за все готуються овочеві і фруктові консерви (для їх повного приготування потрібно всього близько 20 хвилин). М'ясо, особливо жорстке, потрібно готувати не менше години, а гриби - приблизно 50 хвилин. Після того, як продукти в банках будуть готові, потрібно вимкнути пристрій і дочекатися, поки вода всередині нього охолоне.

Далі за допомогою ніпеля потрібно поступово скинути тиск, після чого можна відгвинчувати кришку і діставати банки з готовими консервами. При зниженні тиску потрібно пам'ятати, що різко робити це не можна, так як банки можуть просто відкритися.

Завдяки автоклава ви зможете значно прискорити процес приготування домашніх заготовок. Його обов'язково варто купити того, хто хоче харчуватися здоровою домашньою їжею і відмовитися від багатьох магазинних продуктів. Ви зможете постійно експериментувати з рецептами і створювати оригінальні кулінарні шедеври.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора