Як підібрати шини до дисків?

  • Переглядів: 502

Набагато зручніше купувати відразу «укомплектовані» колеса, тобто набір з дисків і гуми. Втім, використовуючи прості поради, можна самостійно вибрати шини по дискам. Варто серйозно поставитися до цього питання, тобто враховувати певні параметри, в іншому випадку варто очікувати зниження керованості ТС.

Сильне невідповідність розмірів шин і дисків робить пляма контакту нерівним, а значить, негативно впливає на керованість авто.

Є два основних способи зрозуміти, яка гума підходить на які диски:

  • Скористатися порадами виробників. Досить поширені зведені таблиці, в яких позначена «сумісність» виробів.
  • Якщо рекомендацій не виявилося під рукою, а вибір потрібно зробити, слід керуватися фітментом. Під цим прийнято розуміти особливості посадки гуми на диску і положення коліс по відношенню до арок. Тобто враховується негативний розвал, низька посадка і інші аспекти.

Розшифровка маркування: на які розміри потрібно звернути увагу?

Якщо ви не знаєте, як підібрати шини до дисків на https://aikos.kz/, то розмір перше, на що варто звернути увагу. А зокрема, необхідно вибрати вироби з відповідним діаметром. Як правило, з цим проблем не виникає. Визначити відповідну ширину гуми трохи складніше.

Якщо вона більше або менше встановленої норми, то знижується реакція ТЗ під час маневрів або поворотів, а також зменшується жорсткість боковини. Тому правильніше використовувати правило: ширина обода Автодиски повинна бути приблизно на 25% менше, ніж ширина профілю покришки.

Для безпомилкового вибору гуми по ширині автодисків, потрібно в обов'язковому порядку вміти «читати» маркування покришок. У цьому позначенні міститься вся необхідна інформація. Зазвичай воно наноситься на бічну поверхню виробу. Ключову роль відіграє код, який називають типорозміром. Розглянемо стандартну розшифровку, припустимо 225/50 R14:

Першим числом позначається ширина профілю, виражена в міліметрах. Врахуйте, що завмер здійснюється з урахуванням боковин.

Наступне значення - висота, яка виражається у відсотках щодо ширини. У наведеному прикладі воно відповідає 50%, а значить, так само 112,5 міліметрів.

Наступний символ позначає конструктивні особливості корду. У представленому позначенні (R) вона є радіальної.

Останнє позначення - настановний розмір обода, виражений в дюймах.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора