Як ліпнина з гіпсу застосовується в сучасному інтер'єрі

  • Переглядів: 599

Ліпнина з гіпсу широко використовувалася ще за часів стародавньої Греції. Гіпсові вироби застосовувалися в обробці інтер'єрів, фасадів, а також в якості барельєфів, скульптур і не тільки.

Багато століть декор из гипса був надзвичайно популярним, але в 20-м столітті їй на зміну аналогічні елементи з більш дешевих і легких матеріалів, таких як пінопласт і поліуретан.

Але все ж, багато цінителів справжньої, класичної краси і сьогодні віддають перевагу саме цьому матеріалу. Давайте ж поглянемо на фото приголомшливо розкішних сучасних інтер'єрів з гіпсовою ліпниною і віддамо їй належне!

Чим ліпнина з гіпсу відрізняється від інших матеріалів

Головними недоліками гіпсової ліпнини в порівнянні з сучасними аналогами вважається низька водостійкість і те, що матеріал з часом жовтіє. Тому ліпний декор, якому судилося часто контактувати з водою і прямими сонячними променями (зокрема на фасадах будівель), сьогодні майже завжди виготовляється з поліуретану або пінопласту.

Іншим недоліком ліпнини з гіпсу є відносно велику вагу елементів, коли вони мають великі розміри, а також їх крихкість, яка особливо властива дрібним виробам. Це призводить до того, що установка гіпсового декору забирає трохи більше часу і сил, ніж монтаж виробів з інших матеріалів. Так, при виготовленні великого декору з гіпсу в нього вставляють металеві петлі, за які цей декор буде кріпитися на стіну або стелю, або ж кріплять його дюбель-цвяхами. Тоді, як ліпнину з пінопласту і поліуретану досить просто приклеїти.

Як не дивно, саме «недоліки» гіпсу багатьма людьми розглядаються, як його гідності. Пожовкла поверхню, відколи і тріщини є свідками старовини і автентичності ліпнини. Велика вага матеріалу надає виробам потужний, виразний вигляд і глибину їх кожної лінії. Тому до декору з гіпсу так і хочеться доторкнутися рукою. Щоб і у вас з'явилося таке бажання, досить просто поглянути на фото інтер'єрів. Тому пошукайте різні варіанти для свого помешкання та виберіть найбільш вдалий!

Сподіваємося, стаття була пізнавальною та корисною для вас. Тому очікуйте на нові цікавинки вже скоро!


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора