Вибираємо педалі для велосипеда

  • Переглядів: 511


Не можна сказати, що велосипедні педалі найважливіший компонент байка, але вони сильно впливають на комфорт і ефективність їзди. У деяких випадках від педалей може залежати навіть безпека райдера.

З чого почати вибір?

Перед тим як велопедали купить на lisoped.ua, необхідно відповісти на кілька запитань. Першим буде питання про бюджет.

Найдешевші моделі обійдуться приблизно в 100 гривень. Непоганий варіант, якщо ціна всього велосипеда ледь перевалює за 3000 гривень. Вартість же професійних велопедалей може досягати декількох десятків тисяч.

Друге питання - це для чого потрібен велосипед і чого Ви хочете отримати від їзди. Якщо байк спочатку купувався для поїздок в найближчий парк раз в тиждень, то зійдуть і стандартні педалі. Якщо ж плануються систематичні поїздки, тренування або навіть аматорські змагання, то скоріше у веломагазин за новими педалями.

Які бувають?

Перед тим як почати підбирати відповідну модель, треба ознайомитися з класифікацією педалей. Їх ділять:
  • за матеріалом;
  • за типом.

Матеріал

Педалі можуть виготовлятися з пластику, металу або карбону. Пластикові моделі встановлюються на дитячі і бюджетні моделі. Їхній головний і єдиний плюс - це низька вартість. Пластикові педалі можуть зламатися не тільки від контакту з бордюром або коренем, але навіть і під вагою велосипедиста. Існують пластикові моделі, які по периметру зміцнюються металом. Але краще доплатити трохи і купити повністю алюмінієві.

Педалі з різних металів, часто з алюмінію - найпоширеніші. Це уявлення відмінного співвідношення ціни і якості. З алюмінію виготовляються як аматорські, так і професійні моделі. Непогані педалі з металу можна купити за 200-400 гривень. Якщо планується їзда по бездоріжжю, або райдер щільної статури, то краще витратити ці гроші відразу, ніж чекати, коли пластикові педалі зламаються в самий невідповідний момент.

Карбонові моделі виключно для професіоналів. В основному вони використовуються на шосейних гонках і тріатлоні. Їх головна перевага - низька вага, правда коштують вони дуже недешево. Такі витрати виправдані тільки на великих змаганнях.

Типи

Велосипедисти ділять педалі на 2 великі групи: платформні і контактні. Платформні педалі значно дешевше своїх побратимів. Вони встановлюються на бюджетні аматорські велосипеди і байки для екстремальних дисциплін, в яких потрібно часто прибирати ноги з педалей. 

Бувають як з гладкою платформою, так і з шипами. На першому типі все ж є невеликий рельєф, щоб не зісковзували ноги під час помірної їзди. Для швидкісного спуску встановлюють педалі з шипами. Вони значно покращують контакт з ногою, але можуть сильно травмувати велосипедиста при падінні. Іноді в швидкісному спуску використовують і напівконтактні.

Контактні використовують в інших дисциплінах, починаючи з крос-кантрі, закінчуючи шосе. Буде потрібно спеціальне взуття, яка буде фіксуватися на педалях. Вартість хорошого комплекту педалей і туфель починається приблизно з 3000 гривень.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора