Тканина масло: що це за матеріал?

 • Переглядів: 161
Сьогодні тканина масло - не екзотика, привезена з далеких країв. Її виробництвом займаються фабрики на всіх континентах, пропонуючи ринку різноманітні кольори, візерунки та текстури. Що це за тканина масло і чому її популярність не зменшується протягом багатьох років?

Властивості, склад і характеристики


Опис тканини масло починають з того, що це напівсинтетичний трикотаж з хорошими експлуатаційними характеристиками. Тканина може мати різну щільність, зовнішній вигляд поверхні й, звичайно, колір. Все залежить від комбінації вхідних в неї волокон. У класичному виконанні склад тканини масло являє поєднання:

 • поліестеру;
 • лайкри;
 • віскози.

Різні виробники для того, щоб домогтися певних зовнішніх якостей і експлуатаційних характеристик включають до складу різні процентні співвідношення цих волокон.

Що за тканину трикотаж масло і якими характеристиками він відрізняється? На дотик це важкий і щільний трикотаж, добре тягнеться і не деформується при цьому. Він облягає фігуру за рахунок вмісту лайкри. Поверхня трикотажу буває глянсовою і матовою, зі зворотного боку може бути начісування. Даний вид трикотажу має схожість з шовком і часто виступає його штучним аналогом. До речі, придбати тканину масло ви можете, перейшовши за цим посиланням https://punjabtextiles.com.ua/maslo вже зараз.

Види

Розібравшись з питанням, що це за матеріал масло, можна перейти до опису його видів:

 1. Зимове масло. Відрізняється виразним шовковим блиском і бархатистою текстурою при торканні. Тягнеться вздовж і поперек волокон, стійке до дії сонячних променів. Одна з переваг перед іншими видами - відсутність деформації після численних прань.
 2. Віскозне масло. Містить високий відсоток віскози, за рахунок чого має щільну і струмує фактурою, утворюючи на одязі м'які складки. Поверхня віскозного полотна матова, сама тканина важка.
 3. Креп. Легка і практична тканина, яка не потребує прасування, бо на поверхні не утворюються складки й заломи, вона не мнеться. Тканину виготовляють зі скручених волокон, тому вона має гладку пісочну поверхню.
 4. Кристал. Ця назва говорить сама за себе. Тканина сильно блищить і відбиває сонячні промені. Має хорошу щільність і зносостійкістю.
 5. Набивний трикотаж. Щільний матеріал з набивним малюнком на лицьовій стороні.
 6. Масло з начосом. Являє собою гладку однорідну лицьову тканину, з віскозним пухом зі зворотного боку, що і створює ефект начосом. Це щільний і теплий матеріал.
 7. Холодне масло - тонка тканина з гладкою глянсовою лицьовою стороною. Підходить для пошиття літнього одягу, бо створює ефект прохолоди на тілі. Друга назва - трикотажний шовк.
 8. Мікромасло. Це полегшений варіант масло з високими еластичними характеристиками. Тканина одночасно щільна, легка і повітропроникна, тому ідеальна для літнього гардероба.
 9. Класичне трикотажне масло. Це щільна тканина з однорідною матовою поверхнею і гарною розтяжністю.

Сфери використання


Переважна сфера застосування - пошиття жіночого та чоловічого одягу різних видів і фасонів. Це літні легкі сукні, хвилясті спідниці, святкове весільна і вечірній одяг, спортивні костюми та гольфи. Не так давно масло стали застосовувати в інтер'єрній моді, виготовляючи з неї текстильні елементи декору. Характеристики тканини масло роблять її затребуваним матеріалом.


Переваги й недоліки

Визначивши, що це таке тканину масло, оцінивши її склад і властивості, можна говорити про переваги та недоліки. Трикотаж добре тягнеться, що робить можливим пошиття елегантних нарядів, красиво облягають фігуру. Масло практично, бо повільно піддається зносу. Воно дає можливість тілу дихати, як натуральний матеріал.

До недоліків відносять сприйнятливість до появи затягувань, а також ризик розвитку алергії у людей з поганою переносимістю синтетики.

Трикотаж масло - популярний варіант бюджетних тканин, який відрізняється великою різноманітністю видів і кольорів. 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора