Теплові завіси: для тих, хто любить погарячіше

  • Переглядів: 293

Теплова завіса це потужний обігрівач, що працює за принципом тепловентіляціі приміщення, що встановлюється над дверним, або віконним отвором.

Може працювати як в режимі обігріву, так і охолодження.

Типова конструкція ВТЗ включає в себе:

Нагрівальний елемент, вентилятор, сопло все це поміщено в корпус.

За рівномірність повітряного потоку відповідає турбіна - радіальний вентилятор, розташований по всій довжині завіси. У торцевій частині турбіни кріпиться двигун.

За принципом дії тепловые завесы 5 кВт поділяються на:

  • завіси без підігріву повітря
  • завіси з підігрівом повітря

Останні бувають з електричним і водяним підігрівом.

За принципом монтажу - на:

  • Вертикальні (кріпляться під ноги, або збоку дверного отвору).
  • підвісні горизонтальні (кріпляться зазвичай до стелі в дверних, або віконних отворах).
  • Вбудовувані (приховані за декоративним елементом решітки, тому що монтуються зазвичай в підвісну стелю).

Використовуються ВТЗ зазвичай в якості додаткового джерела обігріву. Ідеальні для приміщень з постійними протягами на увазі великий прохідності людей: аеропортів, вокзалів, великих торгових центрів. Історично ВТЗ отримали більш широке застосування в виробничих цілях і лише після цього були адаптовані під побутове використання і запущені в серійне виробництво.

При виборі теплової завіси слід звертати увагу на наступні моменти:

  • Довжина ВТЗ і правильність установки. Щоб повністю виключити проникнення холодного повітря з вулиці, довжина теплової завіси повинна бути не менше ширини дверного отвору, а розташування - вище дверного отвору. Висота установки є однією з основних характеристик, що враховуються при виборі ВТЗ.
  • Якісний відцентровий вентилятор. Якість повітряного потоку визначається не потужністю приладу як такої, а якістю роботи відцентрового вентилятора, обепечивает суцільний потік теплого возуха швидкістю 8 - 10 м / с на виході з сопла завіси і близько 3 м / с на рівні підлоги. Тому якісна повітряно-теплова завіса не може коштувати дешево, особливо це стосується промислових приладів.

Якщо ВТЗ планується встановити як єдине джерело обігріву, то розрахунок теплової потужності виробляють виходячи з необхідного мінімуму 1 кВт на 30 кб.м. Якщо ВТЗ встановлюють в якості додаткового джерела обігріву, то підійде прилад невеликої потужності, а можливо і взагалі без функції обігріву.

Бувають випадки, що однією завіси виявляється мало, тоді встановлюють кілька приладів в ряд. Там, де неможливий монтаж горизонтальної завіси, встановлюють вертикальну - у бічну площину дверного отвору.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора