Сонячні електростанції баштового і параболічного типу

  • Переглядів: 1316

Такий безкоштовний ресурс вже давно взяли на примітку та впроваджують по всьому світові. Інноваційні технології мають багато пропозицій для збереження сонячної енергії, серед яких є параболічні концентратори, сонячні параболічні дзеркала і геліоенергетичні установки баштового типу. Такі конструкції мають змогу поєднуватись з установками, які працюють на викопному паливі.

Сонячні електростанції баштового типу.

Результат пошуку зображень за запитом "сонячні електростанції башенного типу"

Такий тип електростанцій функціонують за методом отримання водяної пари з використанням сонячної радіації. Якщо детальніше, то виглядає кострукція так - у центрі є вежа ( з 18 до 24 м), на вершині якої розміщується резервуар з водою. Зазвичай резервуар покривають темним кольором (чорним), з метою кращого поглинання теплового випромінювання. Крім цього у вежі розташовано насосну групу, яка штовхає пару на турбогенератор, а він, в свою чергу вже знаходиться поза вежою. По колу від вежі встановлюють геліостати, витримуючи необхідну відстань.

Якщо на вулиці тримається сонячна погода, то резервуар баштової електростанції може тримати температурний режим в межах 700 градусів. Такі показники теператури є на більшості традиційних теплових електростанцій, з огляду на те, що для отримання енергії працюють стандартні турбіни. Якщо по факту, то цей тип електростанцій характеризується доволі великим ККД (близько 20%) та значно вищими потужностями.

Сонячні електростанції параболічного типу.

Результат пошуку зображень за запитом "сонячні електростанції параболічного типу"

Що стосується електростанцій параболічного типу, то вони функціонують за таким методом - теплоносій нагрівається до показників, які дають можливість ефективно працювати турбогенератору.

Великий вибір сонячних електростацій найдете на сайті prel.prom.ua

А саме конструкція цього типу виглядає так, велике параболічне джеркало встановлюється в середині станції, а трубка с теплоносієм (зазвичай масло) стає так, щоб бути у фокусі параболи. Пробігаючи по своєму шляху, теплоносій доходить до необхідної температури та дає це тепло воді, яка в свій час перевтілюється у пару, яка надходе у турбогенератор.

Параболічний тип електростанцій на сьогодні вважається однією з самих розвинених установок, ночікується що їх будуть викоритовувати в майбутньому в досить великих проектах.

Мінусом може бути вища вартість установки параболічного типу на відміну від баштової електростанції. Але, як зазначають більшість фахівців, якщо буде досвід експлуатації, поліпшення технології і зниження експлуатаційних витрат, то в цьому випадку параболічний тип зможе зрівнятись по ціні.

Вежі й параболоциліндричні концентратори нормально працюють в складі масштабних, з'єднаних з мережею електричних станцій потужністю 30-200 МВт. Електростанції баштового типу, завдяки власній дієвої теплоаккумулюючій можливості, також можуть стати сонячними електричними станціями недалекого майбутнього на рівні з параболічними. Параболічні концентратори в даний час - уже апробована розробка, яка очікує свого шансу на поліпшення. Баштові електростанції потребують демонстрації ефективності та експлуатаційної надійності технології розплавлених солей при використанні дешевих геліостатів.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора