Що треба знати для вибору ідеальних студійних навушників

- Переглядів: 87

Для створення музики, яка підкорить слухачів високою якістю звучання, варто подумати про гарні акустику приміщення та моніторні динаміки. Однак на перших етапах звукозапису можна легко втратити важливі нюанси міксу. І щоби почути їх під час мастерингу, до обов’язкових інструментів звукорежисера варто додати студійні навушники.
Знаючи, що впливає на якість звучання, вибрати їх буде не надто складно. Однак для ефективного мікшування та музичного налаштування є 2 чинники, на які варто додатково звернути увагу. Завдяки їм можна буде почути всі ноти та створити музичний шедевр.
Увага на АЧХ
Процес звукозапису потребує широких діапазонів, бо в них є надважливі нижні та високі частоти. Людський слух розрізняє звуки в межах від 20 до 20000 Гц. У ньому і відтворюють музику більшість навушників. І хоч деякі з них мають поглиблений бас, вони не можуть передати всі звуки, що є в міксі. Тому професійні студійні навушники є обов’язковими при роботі з ними.
Вони мають достатньо високий рівень точності, який дає змогу заглибитися в деталі та контролювати всі складові музики. Для мастерингу та моніторингу звуку також важливою є лінійність АЧХ, яка залежить від діапазону: чим він ширший, тим прямішою вона буде. Завдяки цьому можна створити дійсно якісний трек, здатний перевершити початкові очікування.
Гарною практикою вважається використання різних студійних навушників. У такий спосіб можна почути композицію з усіх сторін та правильно побудувати її.
Відкриті чи закриті
Особливості конструкції студійних навушників впливають на зручність від використання та на звукоізоляцію. Від останньої залежить рівень занурення в пісні. Під час запису важливо чути всі деталі, тому кращим вибором будуть закриті навушники. У них можна лишитися наодинці зі звуком та не відволікатися на сторонні шуми.
Водночас варто використовувати закриті студійні навушники лиш невеликий проміжок часу та робити перерви на відпочинок. В іншому випадку можна пошкодити барабанні перетинки. Також їхнім мінусом є недостовірне звучання низьких частот.
Відкриті навушники мають відкриті задні частини, які випускають назовні звуковий тиск та не втомлюють вуха. Через це їх можна носити довгий проміжок часу. Вони підійдуть тим, хто прагне отримати натуральний звук під час мікшування. Водночас відкрита конструкція може бути й мінусом навушників. Наприклад, під час запису вокалу, звук, який виходить із них, може потрапити на запис та зіпсувати доріжку.
Студійні навушники варто обирати, відштовхуючись від спектру звуку, який треба почути під час звукозапису та які можуть забезпечити його прозорість та детальність.
Джерело: alexus.com.ua