Що таке реструктуризація кредиту?

  • Переглядів: 110


Концепція реструктуризації дуже обширна і найчастіше відноситься до зміни економічної структури підприємства, що призводить до підвищення його ефективності або функціональності. У фінансовому контексті, однак, можна теж говорити про реструктуризацію кредиту. Що це і для кого це?

Кредит на реструктуризацію - це кредит, який покликаний допомогти клієнту, який вже виплачує банківський кредит, своєчасно вносячи внески. Він спрямований на зміну умов погашення в тому ж банку через погіршення фінансового становища позичальника.


Реструктуризація кредиту


Варто зазначити, що реструктуризація кредиту або процес реструктуризації кредиту є фінансовою послугою, що надається банками, метою якої є зміна умов погашення поточного кредиту. Реструктуризація часто може бути єдиним вирішенням фінансових проблем клієнтів, які можуть привести до втрати фінансової ліквідності, неплатоспроможності й падіння спіралі боргу.

При отриманні кредиту на реструктуризацію умови погашення існуючих зобов'язань змінюються. Банк, що надає такий кредит, змінює умови кредитування і коригує їх відповідно до фінансових можливостей клієнта. Платежі можуть бути набагато менше, ніж коли кредит був узятий. Графік погашення змінюється, і в більшості випадків реструктуризація призводить до подовження терміну погашення кредиту, що, на жаль, викликає збільшення відсотків і загальних витрат по кредиту.

Кредит на реструктуризацію не є абсолютно новим кредитом для позичальника, як у випадку з кредитами на консолідацію і рефінансування. Таким чином, кредитор не змінюється.

Хто виграє від реструктуризації кредиту?


Закон про банки гарантує всім позичальникам можливість реструктурувати кредит. Заява про реструктуризацію може бути подано будь-якою особою. Банк зобов'язаний прийняти такий запит і повинен дозволити реструктуризацію заборгованості шляхом зміни умов або строків погашення кредиту, якщо це виправдано на підставі оцінки фінансово-економічного стану позичальника.

Швидше за все, у людини, який вже має борги в даному банку і перестав виплачувати кредитні внески, не буде шансів на реструктуризацію. Реструктуризацію слід шукати, коли ми знаємо, що у нас будуть фінансові проблеми, які, швидше за все, не дозволять нам погасити основну суму і процентні платежі, але ми все ще виконуємо свої зобов'язання перед банком.

Ця дія також змусить банк вважати клієнта надійним і заслуговує довіри позичальником і банк охоче перегляне умови договору в рамках реструктуризації кредиту. В його інтересах, щоб клієнт міг своєчасно оплачувати внески й, нарешті, виконати свої зобов'язання, навіть якщо це станеться набагато пізніше, ніж спочатку планувалося в кредитній угоді.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора