Ресайклери - машини для реконструкції доріг

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 583

З плином часу дороги зношуються як фізично - на них з'являються нерівності і вибоїни, так і морально - їх вантажопідйомність стає недостатньою. Відновлення покриття вимагає багато зусиль: потрібно видалити і вивезти для повторного використання стару дорожній одяг, і тільки потім укласти нове покриття. Але ще складніше збільшити грузонесущим здатність дороги. Ну не виймати ж все раніше укладені шари для заміни їх новими! Тим часом, якщо використовувати матеріал старого одягу безпосередньо на полотні дороги, то обидва завдання істотно спрощуються.

Якщо профрезерувати зношене покриття на повну глибину, подрібнити його, додати по необхідності кам'яних матеріалів і в'яжучих, перемішати і укласти рівним шаром, то виходить нова підстава дороги, яке потім ущільнюється котками. Для цього потрібні спеціальні машини великої потужності і продуктивності, здатні фрезерувати на глибину 300 - 600 мм, з ротором діаметром більше метра. Такі машини вже випускаються провідними зарубіжними виробниками будівельно-дорожньої техніки - Caterpillar (США), Sakai, Niigata і Komatsu (Японія), Wirtgen і Bomag (Німеччина), Bitelli (Італія). Машини Caterpillar, Bomag і Bitelli побудовані за однією схемою.

Фірма Wirtgen називає свою технологію реконструкції доріг з використанням матеріалу старої дорожнього одягу «холодний ресайклінг», а призначені для цієї роботи машини - «Ресайклери», про які детальніше ви можете дізнатися тут.. І хоча інші компанії користуються іншими назвами, ми скористаємося «віртгенівським», як найбільш простим і наочним. Холодний ресайклінг можна використовувати як на сільських і місцевих дорогах, так і на дорогах федерального значення, з укріпленими (покриття і підстава) і неукріпленими (щебеневими) шарами.

Компанія випускала ресайклери моделей 1000 CR, 2100 DСR, СR 4500, WR 2500, а також установку WМ 400 (в даний час випускається і модель WM 1000) для приготування цементно-водної суспензії і роботи в комплекті з WR 2500. Основний робочий орган ресайклерів - фреза з циліндричними різцями.

Модель 1000 СR, створена на базі дорожньої фрези 1000 С, має ширину ротора 1 000 мм і додатково обладнана роторним змішувачем, ємністю і системою для подачі і розподілу емульсії, укладальником приготовленої суміші з трамбують брусом і віброплитой.

Основний запас емульсії знаходиться в цистерні автомобільного шасі, яке ресайклер штовхає на жорсткому зчепленні. Фреза обладнана двигуном потужністю 104 кВт. Привід ходу - гідравлічний, на всі чотири колеса, привід фрезерного барабана механічний. Глибина розпушування до 180 мм.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора