Права на водіння - формальність?

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 987

При підготовці до здачі іспиту для отримання прав на водіння людина вивчає більше сотні корисних правил і знаків. У майбутньому вся ця інформація активно використовується на дорогах, тому її знання і розуміння так строго вимагає екзаменатор. Іспит з водіння - кращий спосіб оцінити своє вміння і знання правил дорожнього руху.

Якщо воно хороше, то ви отримаєте права і сміливо можете користуватися машиною, якщо ж ні, то для вашої ж безпеки бажано підучитися водінню. Не забувайте що водії складають тільки третину нещасних, які постраждали від ДТП. Але саме вони, на відміну від пішоходів і пасажирів, найчастіше виявляються в цій черзі за власним бажанням. Від усіх таких випадків можна вебергтися, якщо автошкола в Києві дала вам необхідні знання та навички у керуванні авто.

 
Таким чином, навіть з практичного боку покупка прав позбавляє вас такої важливої переваги як об'єктивна оцінка своїх здібностей і досвід у всіх сферах водіння. Подивимося тепер на соціальну сторону.
 
Нікого вже не дивує немислимий факт: права з водіння в нашій країні можна отримати, ні разу не сідаючи за кермо автомобіля! Механізм покупки «прав» працює без жодних збоїв з року в рік, конвеєр запущений «на широку ногу». І скільки ще років він буде функціонувати - передбачити важко. Але немає жодного сумніву в тому, що цей конвеєр в підсумку і постачає учасників і винуватців серйозних ДТП. Здати іспит за гроші просто: від кандидата вимагається тільки присутність і попередня оплата (через посередника). А в потрібний момент потрібні педалі за вас натиснуть. При цьому сам іспит - не більше ніж містифікація, невеликий спектакль для вибраної публіки.
 
Іноді, наприклад, екзаменатор просить кандидата навмисне збити стійку, щоб можна було швидше закінчити водіння (здача іспиту при цьому все одно оформляється з першої спроби). Але найчастіше випробуваний, на очах у натовпу інших кандидатів у водії, просто сідає в екзаменаційну машину, через хвилину виходить з неї і залишає майданчик. Оцінка - здав! За приблизними підрахунками, більше половини випускників автошкіл отримують права на водіння «обхідним шляхом».
 
Якщо ви купуєте свої права - пам'ятайте: ви повністю відповідаєте за те, що може трапитися з вами при водінні автомобіля (а також пасажиром вашої машини, дитиною на дорозі) через вашу погану підготовку. Нікому потім ви не пред'явите рахунок - ні автошколі, ні посереднику, через якого ви передали гроші, ні тому хто «поставив» вам вищу оцінку ні за що. Так, іспит, якщо його все-таки здавати, теж не перевіряє вміння водіння «на всі сто», є й там елемент випадковості. Але за ті кілька спроб, які ви здійснюєте до остаточного і законного отримання прав, ви все-таки навчитеся багатьом важливим речам.
 
І потім - якщо ви здали самі іспит з водіння, без хабара, значить, що не кажи, можете водити! Якщо все-таки вирішили платити, щоб не витрачати час і нерви, запитайте себе: чи впевнено я відчуваю себе за кермом? Чи твердо знаю правила? Чи розумію міру відповідальності за те чи інше порушення?
 
Зробіть все, що від вас залежить, щоб скласти іспит на права самому. Якщо потрібні додаткові заняття - беріть їх без коливання, оскільки в ідеалі курс навчання водінню - це 130 годин, а зовсім не 30! І треба мати на увазі: скільки б годин ви не відзаймались з інструктором з водінні автомобіля, він не зможе вам постійно підказувати і думати за вас, навчитеся приймати рішення самостійно і швидко. Адже, врешті-решт, ви залишитеся наодинці з вашим автомобілем і дорогою. Неважливо, з якої спроби зданий іспит з водіння, важливо, що ви навчилися безпечно їздити. Ви билися в нерівному бою, і в підсумку самі здобули перемогу, в тому числі - над собою. А в результаті ви набрали необхідний досвід і трофей у вигляді чесно зароблених прав.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора