Поворотні затвори з редуктором

  • Переглядів: 409

Механізація вузлів системи управління трубопровідними мережами - вектор програми модифікації великих і середніх підприємств останніх трьох років. Серед ефективних рішень даного класу - затворні поворотні дискові пристрої, оснащені редуктором.

За даними за січень 2019 року, затвори з редуктором зберігають високий рівень попиту. У зв'язку з чим наші експерти вважають за необхідне роз'яснити потенційному покупцеві особливості пристрою і принцип дії такого обладнання.

Управління дисковим затвором

Сам по собі поворотний затвор являє собою вид трубопровідної арматури. У його конструкції присутні:

  • Металева вісь / шток з легованої сталі.
  • Чавунний диск - замикає (регулюючий) компонент.
  • Рукоять. Пов'язана з дисковим елементом, розташована під прямим кутом до осі.
  • Ущільнювачі. Виконуються з різних матеріалів - етилену каучуку, нітриту, вітону, силікону.

Конструктивне рішення - міцний чавун замикаючого диска, стійка до зовнішніх впливів сталь, адаптований до характеристик потоку ущільнювач - забезпечує не тільки високу ремонтостійкість, надійність затвора, а й його довговічну роботу. А за ефективність застосування арматури якраз відповідає редуктор крановый.

Навіщо потрібен редуктор

За допомогою редукторного обладнання вирішена ключова проблема вибору арматури для систем з високою пропускною здатністю і мереж, що працюють під великим тиском. Управління затвором вручну за допомогою рукоятки в таких системах допустимо тільки при діаметрі умовного проходу не більше 300 мм (Ду300). У всіх інших випадках не обійтися без редуктора.

Принцип дії арматури з редуктором простий: момент сили, що прикладається до рукоятки, яка обертає чавунний диск навколо штока, задає потужний редукторний механізм. Так сила обертання багаторазово зростає, підвищуючи швидкість реакції системи на аварійні сигнали, а практика управління арматурою спрощується.

Однією з ключових завдань користувача є грамотний вибір запірного пристрою в частині матеріалу його ущільнювачів. варіанти:

  • Здатний витримувати високі температури і байдужий до хімічних впливів витон (фторкаучук) застосовується в шляхопроводах для агресивних середовищ і теплових потоків.
  • Модифікований каучук - безпечне рішення для трубопроводів, які транспортують спирт, солі, луги, воду або пар.
  • Бутадієн-нітрил стійкий до дії ультрафіолету, що робить його незамінним в мережах, що транспортують харчові продукти і продукти нафти, вразливі до UV-випромінювання (жири, масла, ацетилен).

Силіконові ущільнювачі добре підходять для трубопроводів з харчовими середовищами.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора