Переваги та недоліки лазерного різання металу

 • Переглядів: 334


Різання металу лазером стало прогресивним методом обробки заліза, сталі, латуні та інших матеріалів. Якість виготовлених елементів дозволяє передавати їх в роботу без потреби попередньої підготовки, доведення розмірів до потрібних параметрів. Принципи роботи і можливості обладнання визначають плюси і мінуси лазерного різання металу.


Що таке лазерне різання металу?

Лазерні апарати широко застосовуються в промисловості. Спеціалізовані компанії пропонують замовити унікальні декоративні елементи у вигляді вішалок, лавок, стільців, столів, воріт, парканів, інших конструкцій. Сучасний підхід до обробки металу прискорює і спрощує виробничий цикл, виготовляючи для кожного наступного рівня вже готові вироби.

Розмір лазерного променя дозволяє фокусуватися на мініатюрних ділянках, створювати деталі різної складності, в тому числі з гострими кутами. Головні особливості, якими володіє лазерная резка металла в Steel Process - безконтактний принцип дії і відсутність в конструкції ріжучих деталей. Інструменти не піддаються швидкого зносу і не ламаються, що характерно для обладнання плазмового різання.

Прийнято використовувати два види лазерів - твердотільні, газові. Перші мають потужність 1-6 кВт з довжиною хвилі 1 мкм, а другі - потужність обладнання 50-15000 Вт, для яких застосовується гелій, азот, аргон. Сьогодні компанії, такі як SteelProcess, пропонують своїм замовникам широкі можливості лазерного різання металу. Новітнє обладнання та високі стандарти якості дозволяють втілити різні ідеї клієнтів, створити унікальні елементи промислового призначення.

Плюси різання лазером

На відміну від інших методів обробки металевої поверхні, переваги лазерного різання можна розкрити в таких перевагах:

 • Вплив на метали з різним ступенем теплопровідності;
 • Простота системи управління - комп'ютерна технологія дозволяє мінімізувати рівень похибки і максимально спростити контроль процесу;
 • Запобігання ризику деформації - вплив лазерного променя виключає механічний контакт, в результаті чого немає ймовірності пошкодити поверхню;
 • Високоточний розкрій - даний метод дозволяє створювати складні, об'ємні конструкції, деталі. Висока точність лазерного різання не допускає похибки або неточності виробів;
 • Відсутність процесу нагріву;
 • Бездоганна швидкість виконання розкрою;
 • Можливість різання тонкої листової сталі, титану, міді, латуні, легованої або нержавіючої сталі, алюмінієвих сплавів.

Такі характеристики і можливості роблять даний метод металообробки самим затребуваним і економічно вигідним в промисловості або приватних замовленнях.

Недоліки лазерного різання

Незважаючи на високі технічні властивості, лазерна обробка металу має кілька недоліків, які розкриваються в наступному:
 • Обмеження по використанню до товстостінну металу і виробів з товщиною понад 20 мм.
 • Дорога процедура і висока вартість обладнання.
 • Високі вимоги до правильної експлуатації лазера, порушення яких може привести до руйнування матеріалу.

Невагома частина мінусів технології не впливає на якість способу обробки металевого листа. Використовувані верстати здатні виконати контурну різання будь-якої складності на тендітних матеріалах, створити дрібні отвори. Ідеальні лінії, відсутність запилення або яких-небудь дефектів на матеріалі перевершує альтернативні види різання.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора