Особливості технології проєктування бренду

  • Переглядів: 298


Сьогодні під «брендом» прийнято розуміти термін, ім'я, символ, знак, дизайн або їх комбінацію, призначені для ідентифікації компаній, продуктів або окремих особистостей. На відміну від продуктів бренди мають під собою невиробничу основу. Вони формуються в людській свідомості і забезпечують емоційний зв'язок між їх сприйняттям і функціональністю продуктових пропозицій.

Будь-який бренд має ядро. Його зміст визначається відчутними і невідчутними характеристиками бренду, а також підкріплюється раціональними і емоційними перевагами того, що бренд пропонує споживачам.

Наявність бренду істотно підмога в розвитку бізнесу. При правильному управлінні бренд істотної підвищує ринкову вартість компанії і зміцнює ринкову конкурентоспроможність продукту.

У загальному сенсі бренд може бути визначений як якийсь послідовного набору емоційних, функціональних обіцянок цільовим споживачам, які є для них значущими і унікальними, а також найкращим чином відповідають його потребам. В цьому якраз таки і полягає сутність брендів.

Процес розробки і проєктування бренду в системі маркетингу прийнято називати брендингом. Розглянемо основи його організації більш детально. Якщо ви шукаєте професійну студію для створення бренду, то радимо перейти за посиланням https://gagarinstudio.com.ua/landings/razrabotka_brand вже зараз.

Засади та загальний порядок побудови бренду

Під брендингом сьогодні прийнято розуміти комплексну дію на споживачів різних елементів просування, орієнтоване на формування в споживчій свідомості стійкого і цілісного образу, що ідентифікує торгову марку і відрізняє її від ринкових аналогів.

Інакше кажучи, це діяльність по створенню довгострокової прихильності до товару або компанії, в основі своїй спирається на посилений вплив на споживачів рекламних звернень, товарного знака, упаковки, заходів сейлз промоушн, ​​а також інших елементів рекламної діяльності, які об'єднуються певною ідеєю і мають характерне уніфіковане оформлення, що створює образ продукту і виділяє його серед конкурентів.


Ключовими етапами проектування та розробки бренду вважаються:
  • позиціонування бренду;
  • побудова «колеса бренду»;
  • найманого;
  • візуальна ідентифікація бренду.
Під позиціонуванням розуміється знаходження місця образу компанії і її продукту в свідомості цільової аудиторії і створення відповідних його атрибутів. Далі визначається ідентичність бренду, що включає вигоди, цінності, суть і особистість бренду, атрибути. Потім бренду дається ім'я і опрацьовується його візуальна ідентифікація (фірмовий стиль).

До числа типових помилок, що допускаються при проєктуванні бренду, відносяться розмитість цілей, неправильне планування, невдале позиціонування, прагнення подобатися всім, відмова від досліджень.

Грамотно сконструйований бренд повинен ідентифікувати компанію та її товари на ринку, а також сприяти уніфікації комунікації і створення єдиного цілісного образу продукту. Крім того, дозволяючи створювати цінову премію, бренд повинен забезпечувати додатковий прибуток, гарантувати хороший збут і стимулювати споживачів до здійснення повторних покупок. Не варто забувати і про здатність бренду формувати і підтримувати споживчу лояльність.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора