Нова розробка національної операційної системи Китаю

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 1348

Як повідомляє BBC News, китайські користувачі мережі скоро будуть користуватися новою операційною системою Ubuntu, створенням якої займається компанія Canonica спільно з китайською владою. Система під назвою Ubuntu Kylin вийде на китайський ринок у квітні 2013. Перша версія національної ОС, призначена для ноутбуків і персональних комп'ютерів, буде з відкритим кодом, а трохи пізніше, з'явиться варіація системи, призначена для серверів.

Китайська Ubuntu Kylin буде складатися з карти Baidu, торгової системи Taobao, а також буде включати в себе програми китайських сервісів. Нова операційна система буде підтримувати китайські сонячні і місячні календарі, а також всі діалекти китайської мови. Для китайської влади пріоритетними є створення нових стандартів комунікацій та обчислювальної техніки.

Передбачається, що дуже високий ступінь закритості своїх розробок і незалежність від закордонних партнерів є основною метою влади КНР.

Цікаво чи вдастся владі КНР змусити китайських користувачів інтернету перейти на нову операційну систему. Варто відмітити, що китайський сегмент інтернету є жорстко зацензурений і контрольований. Так, китайці не мають доступу до Google та YouTube через те, що влада КНР вважає, що дані сайти не мають цензури і користування сервісами від Google може спричинити шкоду свідомості багатьох китайських громадян.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора