Наскільки ефективні вентилятори із зволожувачем повітря?

  • Переглядів: 287


До недавнього часу вентилятор в квартирі був основним джерелом прохолоди в літню спеку. Зараз в епоху панування в наших домівках сучасної кліматичної техніки, вентилятор став якимось анахронізмом, пережитком для багатьох наших співвітчизників. Хоча варто відзначити, що цей пристрій до цих пір досить популярний через свою привабливу вартість, невибагливість і невимогливість до монтажу.

Але виробники цього «чуда», початку XX століття, завжди намагаються йти в ногу з часом і вже в кінці минулого століття порадували роторними вентиляторами, які займають набагато менше місця. Після чого вентилятори стали оснащуватися пультами ДУ, а на початку цього століття багато хто з наших співвітчизників були шоковані новаторським безлопатева вентилятором. Наступний крок був зроблений менше десятиліття назад з винаходом зволожуючого повітря вентилятора. Вентилятори з зволожувачем повітря для будинку і будуть темою нашого огляду. До речі, якщо вас цікавлять вентилятори із зволожувачем повітря для вулиці.

Конструкція і принцип роботи
 

Зовні, вентилятор практично не змінився. У підставці апарату знаходиться захований ультразвукової зволожувач повітря зі знімною ємністю для води. Водяна пара подається по шлангу в центральну частину захисної решітки, де і підхоплюється повітряним потоком. Завдяки струмені зволоженого повітря можна кілька знизити температуру повітря, а також підвищити рівень вологості в приміщенні.


Як правило, вентилятори підлогові із зволожувачем мають три режими роботи:

 

 

  • без зволоження;
  • із зволожувачем ручне управління;
  • із зволожувачем автоматичне включення по команді вбудованого гігрометра. 

 

 

Більшість моделей мають кілька швидкостей обдуву і систему індикації, яка повідомляє власника про роботу в тому чи іншому режимі, кількості води в ємності, часу заміни водяного фільтра та інше. Дуже цікавим рішенням є наявність датчика присутності і таймера, завдяки якому установка не працюватиме в порожній кімнаті, просто «з'їдаючи» електроенергію. Крім цього, зустрічаються моделі з підсвічуванням, годинами і іншою нісенітницею, яка приваблює більшість клієнтів дизайном і збільшує вартість пристрою більш ніж на 30%.

Сьогодні, на вітчизняному ринку кліматичної техніки присутні моделі потужністю від 30 до 150 Вт. Для охолодження і зволоження кімнати в 20 м2 досить 80-100 Вт потужності апарату, з яких 50-55 Вт - це потужність вентилятора і 30-45 Вт потужність зволожувача.

Переваги та недоліки таких пристроїв


Вентилятор із зволожувачем - досить цікавий девайс, який має масу позитивних якостей:

 

 

  • М'яке зниження температури в приміщенні з підтриманням заданого рівня вологості повітря.
  • Невелика вага. Практично всі підлогові установки такого типу оснащуються коліщатками для зручності переміщення.
  • Простота установки.
  • Можливість використання як в закритому приміщенні, так і на повітрі для створення комфортного мікроклімату на літніх майданчиках, в кафе.
  • Можливість застосування в теплицях і парниках.
  • Порівняно низька вартість.

 

 

Основним недоліком цього пристрою є низька ефективність охолодження приміщення. Прохолода дійсно відчувається, але тільки перебуваючи в потоці повітря. Волога потрапляє на шкіру, а при впливі на неї повітряного потоку випаровується, знижуючи температуру поверхні тіла. Термометр також реагує досить адекватно, за кілька годин роботи показуючи зниження температури на 1 ° С.

Наші слова повністю підтвердили фахівці: для зниження температурних показників слід підняти вологість в приміщенні практично до 100%, а це неминуче веде до появи конденсату. Висновок такий: апарат цікавий і дуже корисний.
 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора