Меблева фурнітура: особливості

  • Переглядів: 780

Фурнітура - важлива складова сучасних меблів, що надає безпосередній вплив на міцність і функціональність всієї конструкції. Сучасне виробництво фурнітури і комплектуючих для меблів постійно вдосконалює технології, розширюючи асортимент меблів. За рахунок цього конструктори знаходять все більш нові сполуки, і підбирають або розробляють комплектуючі для неї.

За функціональністю і варіанту кріплення фурнітура ділиться на два види.

Лицьова фурнітура.

Розміщується вона на видимих деталях меблів і діє не тільки як кріпильний елемент, але і як невеликий предмет декору і художнього оформлення.

Кріпильна.

Це варіант використовується на невидимих частинах меблів, і служить головним чином, в якості кріплення.

На відміну від функціонального розподілу, класифікація фурнітури ширша. Тут мова йде про з'єднання і деталях, які використовуються відносно один одного. До них відносяться різні гачки, кронштейни, болти і ін. В рухомих з'єднаннях (шафи купе) застосовуються мікроліфти, направляючі для ящиків, петлі та інше. Все перераховане відноситься до фурнітурним комплектуючих, для фіксування меблів або з'єднання.

Крім цього, широко використовується фурнитура мебельная, що змінює експлуатаційні якості меблів. До цієї категорії відносяться різні «гойдалки» і механізми для розсувних столів. Також поширеною фурнітурою вважаються пристрої для трансформації меблів, наприклад ліжок.

Виробництво.

Для виготовлення меблевої фурнітури використовується різний матеріал, це може бути не тільки метал різних сплавів, а й пластик, дерево і навіть скло. Найбільш поширеним матеріалом для сполучної фурнітури залишається пластик і метал. При виробництві, металева фурнітура обробляється різними захисними покриттями, що додають їй, крім цього, і декоративний ефект.

Для зовнішніх деталей більше підходить деревина або керамічне скло, що володіють великим декоративним ефектом. Якщо говорити про дерево, то тут більше використовуються бук, горіх або вишня. Також останнім часом збільшився попит на ручки зі шкіри.

Звичайно виробництво меблевої фурнітури займає невелику нішу в меблевій справі, але якщо прибрати хоча б один з елементів (кріпильний або декоративний), то весь вид меблів буде безнадійно зіпсований. Погодьтеся - навіть звичайна ручка здатна перетворити дверне полотно.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора