Маска для карнавалу: який образ вибрати?

  • Переглядів: 207

Звідки прийшла до нас традиція наряджатися на свята? Звісно ж, з Венеції, де проходить найвідоміший у світі карнавал.

На кілька днів місто на воді перетворюється в справжнє дійство, взяти участь в якому мріють сотні туристів. Карнавальні маски Гая Фокса, Вольто, Коломбіна зникають із вітрин задовго до свята. Та які серед них уже стали традиційними та чи мають попит за межами фестивалю? Розповідаємо в нашій статті.

Історія карнавалів

Якщо вірити венеціанцям, місце народження маскараду — це Венеція. Ба більше, вони називають конкретний рік — 1094, адже саме тоді про свято було вперше згадано в офіційних документах.

Але це був так званий «старий карнавал», тоді як його «новий» родич виник відносно недавно — в 1980 році. Група ентузіастів переконала міську владу відновити свято, скасоване після втрати могутності Венеціанської Республіки. Так виник «новий карнавал», який об’єднав давні традиції та сучасну культурну програму.

Однак маски, які ми пов’язуємо саме з маскарадом, насправді поширилися задовго до нього. Річ у тім, що чутки в маленьких містах поширювалися швидко, тож дворяни взяли за правило закривати обличчя, щоб не бути об’єктом жвавого обговорення людей. Такий аксесуар забезпечував їм повну анонімність, тож не дивно, що ним почали користуватися злочинці. Тому влада була вимушена заборонити носіння масок у повсякденному житті.

Що стосується інших країн, зокрема й України, то тут не влаштовуються маскаради масштабів Венеції. Проте подібні прикраси тут теж популярні, щоправда, насамперед, на новорічних вечірках.

ТОП венеціанських аксесуарів

Очевидно, що невіддільною складовою маскараду є знамениті прикраси. Існують класичні та сучасні варіанти, тож кожен може знайти собі прикрасу до смаку. Та ось цих персонажів ви точно зустрінете в карнавальний період:

  • Моретта — жіноча прикраса овальної форми чорного кольору, має отвори для очей. Отвору для рота не передбачено, традиційно жінка мала тримати атрибут, затиснувши зубами спеціальну трубку;
  • Баута — біла або чорна прямокутна з видовженим підборіддям. Така форма дає можливість їсти та пити, не знімаючи аксесуару, і змінює голос до невпізнаваності;
  • Чумний лікар — для такого аксесуару характерний видовжений гачкуватий ніс, який раніше був захистом лікаря від чуми;
  • Венеціанська дама — це образ красуні-дворянки, яка закриває все лице. Найчастіше біла з візерунками, пір’ям та іншими декоративними елементами;
  • Коломбіна — цей варіант закриває тільки половину обличчя. Жіночий атрибут часто прикрашають пір’їнами, бісером чи навіть коштовним камінням.

Найвідоміша маска сучасності

Хоча традиція маскувати свою особу зародилася на теренах Італії, цей аксесуар поширився у Великобританії. Звісно, мова про маску анонімуса, відому також як вендета або скорочено V, та її першого власника — Гая Фокса. За «порохову змову» його було засуджено та страчено в центрі Лондона.

Відтоді специфічне обличчя білого кольору, на яке нанесено чорні риси, стало символом народних протестів, а в багатьох країнах його носіння навіть суперечить закону.

Однак аксесуар точно є найпопулярнішим не тільки на карнавалах. Образ став найбільш тиражованим і часто застосовується в поп-культурі:

  • комікси — саме вони прославили фігуру Фокса та його незмінний атрибут. Маска вендета є «перехідним прапором», який після смерті містера V переходить до його соратниці;
  • кіно — серед сучасної молоді атрибут став популярним після виходу фільму «V означає Вендета». Це не перша, але найбільш вдала екранізація однойменного коміксу Алана Мура;
  • інтернет — анонімус є символом об’єднання хакерів-активістів, а ще — багатьох користувачів у мережі.

Такий ажіотаж навколо персони Анонімуса сформував найвищий попит на прикрасу за всю історію Amazon. Тож якщо плануєте відвідати костюмовану вечірку, персонаж V допоможе привернути до себе увагу і водночас лишитися практично непоміченими. Від маскарадного атрибута очікуються саме такого ефекту, правда ж?

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора