Ліки і БАДи для схуднення

  • Переглядів: 507

На жаль, скласти об'єктивне уявлення про те, які препарати ефективні для схуднення, вельми непросто. Це прибутковий бізнес, в якому готові платити за позитивні відгуки та рекомендації покупців (і псевдопокупець), лікарів, фармацевтів аптек. Навіть результати наукових досліджень можуть інтерпретуватися по-різному, в залежності від того, хто їх спонсорував.

В першу чергу це стосується БАДів. Нерідко вам взагалі не надають чіткої інформації, за рахунок якого механізму дії даного засобу вдасться знизити вагу (цікавий приклад - Рідкий каштан). Агресивна реклама, захоплені відгуки... - викинуті на вітер гроші, додаткові проблеми зі здоров'ям ... Втім, в 2015 р відзначений значний спад продажів БАДів для схуднення.

Різні препарати задіють різні фізіологічні механізми, як для прикладу, робить редуслим киев. Іноді це допомога організму (нормалізація обміну речовин), але частіше спроби «обійти» природні процеси: притуплення почуття голоду (аноретікі), прискорене виведення їжі з організму (сечогінні та проносні) і ін.

Самі лікарі зазвичай призначають людям з ожирінням два препарати:

  • орлістат (ксеникал), що перешкоджає засвоєнню жирів в кишечнику
  • сибутрамін (Меридіа), що пригнічує апетит

Як би ви не були впевнені у власному виборі препарату, все ж слід порадитися з лікарем на предмет можливих протипоказань.

Переваги

Стабільний і вагомий результат у кращих препаратів.

Може допомогти тоді, коли ефекту від зниження калорійності їжі і фізичних вправ недостатньо, щоб як слід знизити вагу при ожирінні.

При прийнятті деяких препаратів не потрібно дотримуватися спеціальної дієти.

Як правило, не потрібно вольових зусиль і додаткових витрат часу.

Недоліки

Наявність практично у всіх препаратів побічних ефектів, частина з яких невідома заздалегідь. Наприклад, в ряді західних країн меридиа був заборонений, так як дослідження виявили його негативного впливу на серцево-судинну систему. При цьому російські дослідження такого впливу не виявили, тому у нас він продовжує застосовуватися.

Ризики поступово повернутися до колишньої ваги після завершення прийому препарату, особливо в разі швидкої втрати ваги.

Висока ймовірність придбати непотрібний або шкідливий препарат, піддавшись на рекламні обіцянки.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора