Користь і шкода сонцезахисних окулярів

  • Переглядів: 531

Сьогодні, коли реклама і чужу думку навчилися надзвичайно сильно впливати на уми широких мас, вкрай важливо мати якщо не глибинними, то хоча б фундаментальними знаннями про фізіологію і здоров'я людини, тобто самого себе. Сотні журнальних статей і барвистих картинок з красивими обличчями моделей і не менш красивими очками на них рекомендують нам сонцезахисні окуляри як панацею і від сонця, і від зморшок на обличчі, і для приховування дефектів шкіри і т. п.

І люди, а жінки особливо , стали використовувати сонцезахисні очки Ray-Ban переважно в якості модного аксесуара, а не суто утилітарного оптичного інструменту. Насправді це дивно: перед покупкою окулярів для корекції зору ми йдемо за консультацією до офтальмолога і отримуємо суворий рецепт, але при цьому можемо купити китайські скельця в переході і, тут же їх начепивши, моднічати, зовсім не замислюючись, як себе в них відчувають наші очі. Проте над здоров'ям очей слід задуматися як слід.

Сотні мільйонів років живі істоти живуть, розвиваються і адаптуються до випромінювання Сонця. Але, як то кажуть, до прогресу життя нас не готувала. Сьогодні ми можемо протягом доби із засніженої півночі переміститися на залиті сонцем пляжі райських островів. І тут яскраве сонце, до якого ми так прагнули, стає однією з причин дискомфорту, в першу чергу для очей і шкіри «блідолицих».

Немає особливої потреби у використанні сонцезахисних окулярів щодня з ранку до вечора в «рідних» широтах: природа вже давно адаптувала ваше око під місцеві умови. Часто достатньо використовувати лише широкополі головний убір для захисту від зовсім вже «злих» променів. Залиті сонцем південні країни, сліпуче блискучий сніг, рибалка з мільйонами відблисків на воді і водіння транспорту - зовсім інша справа: тут без захисту очей від ультрафіолету ніяк не обійтися, бо в гіршому випадку можна отримати опік сітківки і тимчасово втратити зір.

Виходячи з вищесказаного кожна людина повинна розуміти, що сонцезахисні окуляри - це не модна штучка, а захисне оптичний пристрій, що захищає один з основних органів чуття людини - його зір.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора