Керамічна черепиця: види, переваги і недоліки

 • Переглядів: 100
 


Керамічну черепицю по праву вважають найдавнішим видом покрівельного покриття. Завдяки міцності та красивому вигляду вона з часом не тільки не втратила своєї популярності, а й стала ще привабливішою для покупців. У нашій статті ми розповімо про переваги і недоліки цього покрівельного матеріалу і його види.


Плюси і мінуси керамічної черепиці

Основні переваги:

 • міцність;
 • стійкість до перепадів температур;
 • вогнестійкість;
 • привабливий зовнішній вигляд.

Крім того, черепиця, яка представлена на сайті https://roben.net.ua/uk/, не втрачає колір. Вона може тільки трохи світлішати на сонці. Це додає естетичної привабливості, тому не потрібно витрачати час на додаткове забарвлення.

До недоліків покрівельного покриття відносять:

 1. велику вагу матеріалу, але кроквяна система розраховується виходячи з вітрових навантажень, кута ската покрівлі та особливостей регіону, тому, як правило решетування змінюється не суттєво;
 2. трудомісткість робіт, порівнюючи з бітумною черепицею. Якщо порівнювати з металом, то буває що його укладання більш трудомістка.

Оскільки деталі черепиці важкі, при укладанні важливо правильно розрахувати тиск на дах. Конструкцію додатково зміцнюють кроквами і перетинами, щоб покрівля витримала вагу.


Види керамічної черепиці

Матеріал виробляють з глини на стрічкових пресах. Його розрізають і формують за розміром. Серед усіх видів виділяють чотири основні:
 • Хвильова. Деталі виготовляють округлої форми, чому покрівля укладається хвилями. Це сучасний вид матеріалу, тому він прекрасно підійде для будинків в різних архітектурних стилях.
 • Жолобоподібна. Покрівля відрізняється наявністю одинарних або подвійних жолобів. Завдяки цій деталі дощова вода і сніг не скупчуються на даху. Крім того, незвичайний дизайн підкреслює індивідуальність будинку і прикрашає його.
 • Плоска. Таку черепицю використовують в будівництві сучасних будівель. Особливість матеріалу в його багатофункціональності: він виступає не тільки як покрівельне покриття, але і в якості обробки фасаду. Завдяки її формі черепицю закріплюють на дахах різного ухилу без прив'язки до певного вигину. Це спрощує роботу з матеріалом і дозволяє оригінально обігравати обробку будівлі.
 • Римська. Класичний варіант покрівельної черепиці популярний в Італії і на півдні Франції. Будинки з таким дахом виглядають вишукано і елегантно. Традиційно деталі мають напівкруглу форму і виконані з червоної глини.

За формою розрізняють чотири види керамічної черепиці:

 1. пазова;
 2. жолобчаста;
 3. «чернець-черниця»,
 4. плоска.

Завдяки різноманітності варіантів дизайнери вибирають відповідний до архітектурного стилю будівлі. Крім того, можна придбати черепицю потрібного кольору: починаючи від відтінків червоного і закінчуючи чорним. 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора