Історія пластикової тари та її особливості

  • Переглядів: 911

Важко собі уявити сучасну економіку без пластикової тари. Справа в тому, що вона більш вигідна, ніж тара з інших матеріалів, тому з кожним роком її проводитися все більше і більше.

Не секрет, що пластик виготовляють з газу і нафти, а також з нафтових сланців або ж інших продуктів, в яких органічне походження. Першими на ринку з'явилися вироби з так званих ебоніту (для їх створення використовувалася кісткова відпалена борошно, яка змішувалася з бітумом або органічної смолою). Такі вироби були дуже міцними, але разом з цим і дуже важкими. Наступний крок у розвитку виробництва пластикової тари та інших виробів з пластмаси стався з розвитком хімічної галузі та нафтогазопереробки.

З цього часу пластик міцно увійшов в наше життя. Цікавий факт, вчені американського Тихоокеанського інституту порахували, скільки нафти використовується для виробництва пластиковых бутылок в США. У позаминулому році було виготовлено пластикових пляшок на 32 мільярди літра води, на них пішло понад 900 тисяч тонн пластмаси, для виробництва якої було потрібно не багато ні мало майже 18 мільйонів барелів нафти. І це, нагадаємо, тільки для виробництва пляшок, не рахуючи іншу пластикову тару. Гра варта свічок, вважають і виробники таких виробів, і їх споживачі, які вже оцінили переваги пластикової тари і упаковки.

В даний момент вони широко використовується в харчовій, хімічній, будівельній промисловості. Хоча, напевно, пластикові контейнери є на всіх підприємствах. Крім цього, стимулював ринок пластикової тари і посилення вимог СЕС. Продукти харчування повинні транспортуватися виключно в стерильних умовах. А їх може забезпечити виключно тара з пластику (у них не заводяться жучки, немає грибків, цвілі, скало і трісок). Доводить зростання популярності пластикової тари і дослідження, які були проведені.

Так за їх даними, обсяг ринку споживчої упаковки тільки 2007 році склав трохи більше 13 млн. Тонн і з кожним роком цей показник збільшується. В даний момент на російському ринку продукції з пластика працює шість великих гравців, яким належить 40-45% обсягу всієї продукції. Решта частки ринку належить середньому і малому бізнесу.

Крім цього, пластикова тара, не дивлячись на заяви опонентів, екологічний матеріал. Так, тара з пластику не схильна до розкладання, але, хто говорить, що її треба викидати на смітник. Адже вироби з пластику можна піддавати вторинній переробці.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора