Ісландський суд зобов'язав банк Valitor відновити прийом пожертвувань для WikiLeaks

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 1925

Унікальний проект WikiLeaks здобув невелику, але дуже важливу перемогу - судом Ісландії було прийнято рішення про відновлення прийому пожертвувань від прихильників дітища Джуліана Ассанджа. Про це повідомило міжнародне інформаційне агентство Associated Press.

Нагадаємо, що в кінці 2010 року WikiLeaks буквально підірвав світову громадську думку публікацією 250 тис. листів з дипломатичного листування США. Резонанс, зокрема, викликали вкрай різкі епітети на адресу багатьох світових лідерів. Крім того, за час своєї діяльності організація оприлюднила сотні фактів зловживань, злочинів та корупції на рівні уряд ряду держав. Після цього Ассандж став персоною «нон грата» в багатьох країнах світу, а фінансування проекту WikiLeaks було заблоковано найбільшими світовими платіжними системами. Пославшись на незаконність діяльності проекту, Visa, PayPal і MasterCard відмовилися проводити транзакції на адресу WikiLeaks. Однак подібне рішення було оскаржене в судовому порядку.

Вчора районний суд Рейк'явіка постановив відкрити доступ до пожертвувань компанії DataCell, фінансовому посереднику WikiLeaks. У разі ігнорування рішення суду на банк Valitor буде накладено штраф в розмірі 6.2 тис. доларів за кожен день прострочення. Повідомляється, що Valitor готується подати апеляцію. Відзначимо, що аналогічні позови були подані WikiLeaks в суди Бельгії і Данії.

Треба сказати, що рішення на користь проекту Ассанджа може виявитися фіктивною перемогою. Справа в тому, що MasterCard і Visa можуть заблокувати можливість операцій з пожертвами на більш високому рівні, навіть якщо ісландський банк виконає рішення суду.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора