Імплантація зубів: що потрібно знати?

  • Переглядів: 485

Якщо вірити статистиці, то більше половини мостовидних протезів з часом вимагають повної реставрації або заміни. Середній термін служби таких конструкцій становить 5 років. «Що ж далі?» - запитаєте Ви. Опорні зуби, за які був закріплений протез, швидше за все, необхідно буде обточувати знову або задіяти інші, щоб забезпечити надійну опору протезу. Перспектива не дуже приємна. Чи є альтернатива? Є! Імплантація.

Імплант - це штучний титановий корінь. У сучасній стоматології застосовуються як поодинокі імпланти для заміщення одного зуба, так і групи імплантів для заміщення декількох відсутніх зубів або система імплантів навіть при повній адентії.

Є варіанти, що дозволяють провести імплантацію поетапно і одномоментно, підібрати рішення, навіть якщо обсяг кістки на ділянці імплантації малий. Самі імпланти виконані з високотехнологічного медичного титану. Він біоінертен і не відторгається організмом. Поверхня імпланта оброблена спеціальним чином, що знижує до мінімуму травматичність установки і прискорює формування кістки навколо імпланта.

Зазвичай протезування на імплантатах проходить в кілька етапів. Спочатку пацієнт проходить підготовку - в неї включається санація порожнини рота і тривимірна рентген-діагностика. За допомогою 3D-знімка стоматолог-хірург планує, які імпланти і як саме будуть встановлені пацієнту під час операції. Наступний етап - безпосередньо імплантація. Після приживлення імпланта стоматолог-ортопед встановлює абатмент (перехідник між имплантом і майбутньої коронкою) і знімає зліпки, по яких в лабораторії виготовлять готовий протез. На заключному етапі ортопед фіксує готовий протез у роті пацієнта.

Наскільки економічно виправдана імплантація в порівнянні з мостовидні протезом? Якщо врахувати ресурс мостовидного протеза, то стане ясно, що навіть при одноразовому його заміні на новий, бюджет рішення з імплантацією буде істотно перевищений. Так як опорні зуби, що покриваються коронкою, вимагають додаткової трудомісткої дорогої підготовки, сам протез доведеться виготовляти, а значить, і оплачувати двічі. Необхідно буде виділити додатковий час для відвідування клініки і лікування. Набагато простіше і вигідніше один раз встановити імплант.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора