Google стане лояльнішим в питаннях патентного регулювання

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 1276

Інтернет-гігант Google прийняв рішення не звертатися до суду проти розробників і організацій, що використовують технології, захищені патентами компанії. Ініціатива отримала назву Open Patent Non-Assertion (OPN). Суть нової концепції компанія виклала в офіційному блозі. Однак, незважаючи на гадану відкритість, в OPN закладена маса обмежень. Перш за все, Google залишила за собою можливість звернутися до суду в порядку оборони, тобто у разі, якщо протилежна сторона першою подала позовну заяву, пов'язану з патентними питаннями.

Крім того, і це самий важливий нюанс, дія OPN стосується тільки на ті технології та розробки, які належать до распространяемо під вільною (безкоштовної) ліцензією. Крім цього, нова концепція поки зачіпає лише деякі з патентів, що захищає технології Google, на сьогоднішній день - всього лише 10 патентів. Ці патенти відносяться до технології під назвою MapReduce (обчислювальна модель, створена для обробки великих масивів інформації). Треба сказати, що технологія використовується багатьма компаніями. Наприклад, MapReduce успішно застосовується для в роботі проекту Hadoop. Повідомляється, що Google звернувся і до інших гравців на IT-ринку із закликом приєднатися до OPN або розробити аналогічні концепції.

Нагадаємо, що крім Google з спільнотами розробників відкритого ПЗ успішно співпрацюють такі компанії, як Red Hat, IBM, софтверний гігант Microsoft і ряд інших компаній. Нагадаємо, що Google вже не раз виступала з різкою критикою американської патентної системи. Представники компанії неодноразово заявляли, що в існуючому вигляді є непереборною перешкодою для технічного прогресу. Наприкінці минулого року інтернет-корпорація об'єдналася з 6-ма IT-компаніями, а також з соціальною мережею Facebook, висловила своє негативне ставлення проти «абстрактних», безформних концепцій.

Такі патенти, які не описуючи технічної реалізації того чи іншого процесу або пристрою, захищали права на саму ідею, будучи жорстким зброєю для патентних протистоянь. У теж час, компанія Google і сама бере участь в затяжних патентних спорах. Наприклад, ось вже 3 роки інтернет-гігант намагається довести свою правоту в суперечці з Oracle. У цьому випадку каменем спотикання став програмний мова Java. Крім того, досить часто виникають суперечки через мобільної операційної системи Android, що належить Google.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора