Для чого потрібна ламінована фанера

  • Переглядів: 566

Ламінованою фанерою називається спеціально оброблений матеріал, який покритий плівкою, просоченої синтетичною смолою. Найбільш поширеним форматом є 1220х2440 і 18 мм в товщину. Захисне покриття на поверхні істотно покращує експлуатаційні властивості матеріалу, підвищує стійкість до зношування і механічного впливу. Також ламінована фанера 18 мм характеризується чудовими естетичними показниками, що дозволяє використовувати її в меблевій промисловості та оздоблювальних роботах.

Особливості технології виробництва

Сировиною для виробництва фанери служить натуральна деревина, часто використовуються листяні сорти. Особливо популярна береза з огляду на її міцності і стійкості до дії вологи. Для обробки листів застосовують спеціальне покриття, в складі якого меламіноформальдегідні смоли або ж полівінілхлорид. Застигаючи, вони знаходять твердість і міцність, роблять фанеру більш стійкою. В принципі листи ламинируются для поліпшення властивостей практичності, що дозволяє використовувати їх в складних або навіть екстремальних умовах, зокрема, при підвищеній вологості.

Ламинированная фанера в Алматы, просочена смолами формальдегідів, характеризується великою вагою в порівнянні зі звичайним матеріалом. У стандартного аркуша (1220х2440, 18 мм) він може досягати 35,3 кг.

Ламінований шар може бути двох типів - гладким і рифленим, з поверхнею, вкрита малюнком у вигляді дрібної сітки. Це покриття характеризується високими протівоскользящімі властивостями, що дозволяє використовувати матеріал для обробки підлоги. При цьому ламінований шар може бути нанесений з двох сторін або тільки на лицьовій або відрізнятися за типом оформлення (гладке або рельєфне).

Сфери і особливості використання

Ламіновані листи фанери характеризуються підвищеною вологостійкістю і міцністю. За рахунок цього вони знайшли застосування в специфічних сферах промисловості:

  • обробці різних приміщень або виготовленні рівних красивих поверхонь;
  • виготовленні бетонних деталей;
  • виробництві предметів інтер'єру;
  • машинобудівної галузі.

Використання матеріалу можливо і для виготовлення опалубки. За рахунок цього вдається отримати рівну красиву поверхню бетоноконструкцій з невеликим числом стиків.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора