Дерев'яний будинок: плюси та недоліки

- Переглядів: 14

Плюси дерев'яного будинку переважують його недоліки. Саме тому споживачі продовжують використовувати деревину для будівництва будинків. При цьому важливо пам'ятати, що цей будматеріал не є ідеальним і йому притаманні деякі недоліки.
Переваги дерев'яних будівель
Експерти відзначають зростання популярності дерев'яних будматеріалів у населення. Пояснюється це насамперед великою кількістю позитивних якостей, властивих цьому матеріалу:
- Дерево є технологічним матеріалом. При його використанні в приватному житловому будівництві можна будувати будівлі в різних стилях.
- Екологічність. Все частіше люди віддають перевагу будматеріалам, які не становлять небезпеку для здоров'я. Деревина з цієї точки зору є ідеальним вибором.
- Звуко- та теплоізоляція. Будівлі з дерева здатні ефективно утримувати теплову енергію та захищати приміщення від сторонніх вуличних звуків. Проте експерти рекомендують виконати додаткову звуко- та теплоізоляцію.
- Порівняно невелика вага. Навіть колоди доставити на місце проведення робіт значно простіше, порівняно з цеглою, будівельними блоками тощо.
- Великий термін служби. Важливо пам'ятати, що на цей показник впливає ряд факторів: вид фундаменту, умови експлуатації, тип деревного матеріалу і т. д. Однак при правильному догляді житло з дерева прослужить щонайменше кілька десятиліть.
- Можливість не проводити оздоблювальні роботи в приміщеннях. Деревина є натуральним матеріалом та відрізняється привабливою текстурою. В результаті деякі користувачі не обклеюють та не фарбують стіни.
- Технологічність. Це одна з головних переваг деревини.
- Достатньо легко звести самостійно. Насамперед зараз йдеться про конструкції каркасного типу.
Недоліки матеріалу
Усі мінуси дерева пояснюються його природним походженням. Розглянемо найважливіші серед них:
- Гниття. Цей матеріал під впливом вологи розм'якшується, і в ньому активуються процеси гниття. Усунути цей недолік можна за допомогою спеціальних захисних складів.
- Низька пожежостійкість. Необроблена деревина може легко спалахнути.
- Зміна структури будматеріалу під впливом часів та температур. Такі процеси, як усадка, набухання та усушка, є природними.
- Низька стійкість до впливу біологічних агентів. Без спеціальної обробки дерево досить сильно вразливе перед мікроорганізмами та комахами.
Завдяки сучасним технологіям, на ринку є досить багато спеціальних складів, які дозволяють мінімізувати всі недоліки деревини.
Особливості догляду за дерев'яною будовою
Сумнівів у тому, що дерев'яний будинок зручний в експлуатації, не виникає ні в кого. Однак для цього важливо правильно доглядати будову. Насамперед йдеться про обробку матеріалу спеціальними захисними складами. Крім цього, дерев'яна будівля потребує додаткової теплоізоляції.
Найчастіше утеплювач монтується зовні, що дозволяє уникнути негативної дії хімічних речовин. Найбільш популярними матеріалами, що утеплюють, є мінеральна вата і скловолокно.