Чи потрібно ставити литі диски на авто: переваги і недоліки

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 1019

Будь-які автомобільні диски мають свої переваги й недоліки. Їх можна підбирати відповідно до стилю водіння, погодними умовами, характеристиками автомобіля. У сучасному автомобільному світі лідируючі позиції займають литі диски, які прийшли на зміну відносно недорогим, іноді потворним робочих конячок зі сталі. Чи варто ставити литі диски на автомобіль або ж не переплачувати і купити сталеві?

Литі диски стали стандартом практично для всіх сходять з конвеєра нових автомобілів завдяки своїм естетичним і експлуатаційним переваг. Диски з алюмінієвих сплавів відливаються різної форми. Різноманітність їх дизайну дозволяє власнику надати своєму автомобілю більше оригінальності відповідно до індивідуальним дизайном. Литі автомобільні диски, як правило, зроблені зі сплаву алюмінію з іншими металами, такими як магній або нікель.

Установка комплекту легкосплавних дисків на транспортний засіб є одним з найбільш простих, але, тим не менш дієвих способів поліпшення технічної ефективності і екстер'єру автомобіля. Є кілька переваг на користь литих дисків (які можна придбати на сайті http://www.replica.su) і їх установки на авто. Для виробництва таких дисків крім алюмінію використовуються сплави з магнієм або нікелем.

Лиття здійснюється трьома способами:

  • Лиття низького тиску. Використання кращих методів лиття під низьким тиском дозволяє домогтися кращих показників в порівнянні з литтям високого тиску будь-яких алюмінієвих сплавів, але як і раніше залишається мінус в пластичності перед кованими і штампованими;
  • Лиття високого тиску. Диски, отримані таким способом дешевші, поліпшена корозійна стійкість, але менш пластичні і менш міцні;
  • Гравітаційне лиття. Хороша пластичність, порівняльна дешевизна виробництва, гнучкість в проектуванні і короткі терміни виготовлення. Використовується при індивідуальних замовленнях і дрібносерійного виробництва.

Одним з основних переваг дисків з алюмінієвих сплавів - це те, що вони, як правило, але не завжди, легше, ніж сталеві аналоги. Такі диски зменшують масу непідресореної частини підвіски. Установка легких литих дисків покращує реакцію рульового управління і маневреність, особливо під час агресивного водіння. Характеристики алюмінієвих сплавів передбачають набагато більш високу стійкість до вигину, ніж у коліс, виготовлених з інших матеріалів, таких як сталь.

Литі диски мають кращу теплопровідність. Це сприяє кращому відведення тепла від гальм, що покращує ефективність гальмування, особливо в складних умовах водіння, знижує ймовірність зниження дієвості або навіть відмови через перегрів. Інший аспект, який сприяє охолодженню гальм - відкрита конструкція з кращого циркуляцією повітря.

 Завдяки великій популярності, на ринку представлені безліч виробників, і як наслідок, широкий вибір литих дисків від маленьких 13-дюймових до 18-дюймових і більше. Навіть попри те, що деякі автомобілі мають нетипове розташування кріпильних болтів і, отже, обмежена кількість відповідних моделей. Зовнішній вигляд литих дисків з алюмінієвих сплавів на порядок перевершує сталеві аналоги.

Для них існують кілька видів обробки: поліровані, хромовані або пофарбовані. Також існує можливість персонального замовлення дизайну та оздоблення, що ще більше підкреслить оригінальність. Установка комплекту легкосплавних дисків, як правило, підвищує вартість автомобіля, або, по крайній мірі, його комерційну привабливість. Завдяки численним перевагам як технічного, так і естетичного характеру, установка литих дисків вважається плюсом при передпродажної підготовки.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора