Бій АГС-у

Написано в Заробіток в інтернеті
  • Переглядів: 3290

Тисячі горе-вебмайстрів, такі як я, мають у своєму розпорядженні один, або декілька сайтів під АГС. Для новеньких поясню, що АГС – це такий вид фільтру яндексу, при якому майже всі сторінки вилітають з індексу.

Пацієнт у нас буде такий: texnonews.com

Коротко про головне – сайту 3 роки, до АГС-у в індексі було 2 тисячі сторінок, до останнього апдейту – 20 Тиц. Відвідуваність коливалась від 80 до 120 хостів в добу.

Приводи для гордості:

  • Це був мій перший сайт на платному домені.
  • За три роки існування і два роки монетизації я з нього видавив немало грошиків.

Загалом саме через невдачі в індексації цього сайту почалась Велика Фінансова Депресія з осені 2013 року, про що ви могли читати в попередніх статтях.

Приводи для самодокору:

  • Я нещадно монетизував сайт у біржах вічних посилань протягом двох років. Причина – скупість і недалекоглядність.
  • Замість того, щоб вкладати в сайт гроші, я ті гроші вкладав в лярв і бухло протринькував на різну фігню.

Однак примітимо, що одна вдала інвестиція таки була – влітку я купив один непоганий сайт, який вже себе окупив і дає невеликий, але прибуток.

Причини АГС:

Спочатку цей сайт був моїм полем для експериментів. Було багато помилок. Перший дизайн, який я вліпив йому ще в 2010 році – був жахливо перероблений мною кулінарний шаблон. Я ще на шапку сайта тоді вліпив корейця з телефоном в руках і тішився шо таку вдалу картинку знайшов. Я досі диву дивуюсь як сайт пройшов перевірку в ГГЛ з тим дизайном. Але факт є фатком.

Я чітко пам’ятаю, що моєю головною метою на той час – був ще загадковий і невідомий мені Тиц. Начитавшись кучу блогів в мережі я вирішив, що Тиц треба добувати будь-якими способами, тільки не платними. Я обмінювався кнопками з різними сайтами, додавав в каталоги, пропонував обмін ітд. Але пройшло кілька місяців і явного результату не було, тоді я зробив майже геройський вчинок – всі наклікані мною гроші на поштовиках я вклав в купівлю вічних посилань. Цих грошей було аж 100 гривень. Страшно подумати в скільки разів вони окупились згодом.

Ну і через деякий час бідний десятикласник таки отримав ті 10 Тиц, які він так давно хотів. Чудним чином сайт тоді прийняли у обидві біржі ГГЛ і пішло-поїхало. Тодішній Владислав побачив, що профіт непоганий і зрозумів, що на цьому побудує кар’єру.

Але тодішній Влад, як і Влад теперішній мають одну спільну рису, яка не змінилась за всі ці роки – вони обидва дуже ліниві. Це досі має вплив на те, чому він зараз у Великій Фінансовій Депресії в Україні, а не на яхті з червоною ікрою і лярвами.

Отже, наш герой зрозумів, що чим більше проданих посилань, тим більший профіт. І тут постає проблема – де брати контент? Самому писати – задовбешся, людей наймати – профіт серйозно падає. Ну і вирішив Владик не заморочуватись з контентом, а брати його в найлегший спосіб. Цей спосіб описувати не буду, бо й так в УАнеті уйма сайтів з таким контентом, тому поширювати цей лінивий вірус я не хочу.

Робочий процес у нашого персонажа йшов вже майже на автоматі – для того, щоб мінімізувати час, проведений за монітором і за нервовим цоканням мишкою. Час йшов, а навколо появлялися такі самі горе-вебмайстри з такою ж кількістю ліні в крові. Отже, слово за слово і чудним чином на сайті почав з’являтись не унікальний контент. І тут ми підійшли до першої причини санкцій з боку яндекса. Не знаю відсоткового співвідношення уніка до неуніка, але вважаю, що показники мене не потішать.

Проходить час і автор сайту стає настільки лінивий, що навіть не намагається розбавляти статті з проданими лінками з статтями без продажних лінків. Це в нас друга вірогідна причина санкцій.

Проходить ще час і минуле починає давати про себе знати. В структурі сайту був вбудований модуль архіву, який виводив всі статті на сайті по місяцях і роках. (такий самий ви поки можете побачити зправа на даному горе-блозі) Таким чином, коли на сайті було сто статтей і 150 внутрішніх посилань, то це ще куди не йшло, але коли під кінець епохи кількість цих посилань перевалила за дві тисячі, автору стало страшно. Хоч офіційно яндекс десь там і вказував, що перестає враховувати внутрішні посилання після однієї сотні, автору однаково було неспокійно на душі. І літом 2013 року він знаходить геніальне вирішення – а давайте відключимо цей модуль і побачим що буде, га?

Відключив. І відразу ж сайт почало ковбасити в індексі Яші. Автор вже сотню разів пожалів про свій вчинок, але логічних пояснень таки не знайшов. Чому інші його сайти без такого модуля тримаються в індексі без проблем, а тут він відключив модуль і пішло-поїхало? Невже Всемогутній Яндекс сприйняв цей модуль як карту сайта? Досі є безліч питань, які залишаються без відповіді через бездушних людей, які сидять в техпідтримці яндекса і відписують всім стандартні відмазки.

Сайт ковбасило майже всю осінь – то сторінки вилітали, то знову влітали. І ось, в грудні місяці вилетіла рекордна кількість сторінок і залишилось тільки 19 спартанців сторінок. Але я був змушений переконатись, що все так погано і побачив на сервісі xtool страшну червону цятку навпроти пунтку АГС, потім написав техпідтримці Яші, яка себе гордо величає Платонами і вони прямо підтвердили, що на сайт накладені санкції.

Після чого всі мої писемні здібності були прикладені до листування з Платонами, але впродовж місяця мені не вдалось їх розчулити і повернути мій сайт в індекс.

Технічна інформація трохи дивна – 19 сторінок як для АГС-у – це забагато, адже всі привикли, що АГС – це одна сторінка в індексі. Ну дві, три, 5, але не 19. Тобто по ознаках має бути головна сторінка і ще додатково по бажанню Яші сторінки навігації (меню). А в моєму випадку є головна сторінка, сторінки навігації і деякі сторінки контенту. Причому є статті, які я серйозно (більш-менш) просував і купляв на них посилання і статті, які взагалі не просувались. Це дивно, але це не змінює факт АГС-у.

Точно не згадаю, але в листопаді, здається, була хвиля АГС-40. Тобто здоровенна перевірка багатьох сайтів на угодність Яндексу і неугодні відправлялись під АГС. Я тоді ще пам’ятаю, що кількість сторінок в індекс коливалась, але ніяких ознак АГС не було і я вже майже видихнув з полегшенням.

І ось, в грудні, вже після основної хвилі мене доганяє власна хвилька, яка і валить мій сайт. Але ця хвилька неодмінно пов’язана з основною і я поясню чому. 24-січня 2014 року відбувся довгоочікуваний апдейт Тиц і показник сайту обнулився. Була двадцятка Тицу і не стало. Я неймовірно здивувався, бо раніше не було випадків, щоб АГС впливав на показник Тиц. Потім зайшов на тематичні сео-форуми і побачив, що не мене одного спіткала така біда. Більша половина сайтів, які опинились під АГС восени-взимку 2013 року повністю втратили свої показники Тиц.

А тепер найсмішніше – під час даного апдейту 10 Тиц отримав інший мій сайт, який потрапив під АГС ще два роки тому. Ну і де логіка?

Я начитався за ці роки немало інфи про те, як вивести сайти з-під АГС. І викреслю основне – потрібно змінювати контент на більше унікальний і треба міняти дизайн. Є ще поради типу почати його рекламувати в контексті, закупляти на нього кучу посилань ітд. Але справді таких людей, які виводили сайт з-під АГС я бачив одиниці. Інші лише будують власні теорії і роками пробують тягатися з Яндексом.

Отже, враховуючи те, що мені і так вже нічого втрачати на тому сайті, я починаю довготривалий експеримент по виведенню сайта з-під АГС.

Я остаточно зняв той горезвісний модуль, додав рекламу Адсенс – просто завжди хотів вдуплити в Адсенс, тому краще пізно, ніж ніколи.

Що в планах на наступне десятиліття:

  • Максимально переписати ті дві тисячі статтей, щоб весь контент на сайті став унікальним.
  • Змінити дизайн.
  • Далі благати Платонів пустити мій сайт назад в табір.

При цьому третій пункт найлегший, а от для перших двох треба приділити чимало сил та часу, тому я додаю цю ціль в список необмежених по часу. Вся ця байда може затягнутись і на 50 років.

По мірі виконання якихось кроків я буду тут звітуватись. Якщо раптом АГС знімуть – з радістю викладу скріншоти свого листування з Платонами та інші деталі, які допоможуть таким же горе-вебмайстрам і далі горе-вебмайструвати.

Оновлено: поставив на сайт пошук від Яндекса і метрику - раптом таке "підлизування" щось дасть Laughing

Оновлено 5 лютого 2014 року: сталося якесь неймовірне чудо, але ось що мені написали Платони: Санкции к Вашему сайту не применяются. Але самі показники ковбасить, сьогодні вночі була видача і перевіривши вручну я побачив більше 800 сторінок в індексі, але у самому вебмастері показує попередній показник "19 сторінок", Платони кажуть, що на це не треба орієнтуватись і що їм дуже встидно за такі помилки (ага, якраз).

До речі, в мене поступово виходить з-під АГС інший мій сайт, але то вже інша історія і тягне на окрему статтю. Сумніваюсь, що встановлення Яндекс пошуку та метрики так вплинуло, бо по відгуках сьогодні багато сайтів, які отримали АГС-40 почали виходити з-під нього.

Одним словом, поки ситуація висить в повітрі - я остаточно повірю, що сайт вийшов з-під АГС, коли мінімум 3 текстові видачі буде триматись стабільний індекс, тому звітуватиму і надалі.

Оновлено 5 березня 2014 року: пройшов місяць і відбулося кілька видач, майже всі сторінки досі тримаються в індексі. Можна констатувати, що з-під АГС сайт таки був виведений, але я поки залишаю статтю закріпленою до моменту, поки мені ще й Тиц не повернуть. Адже, окрім сторінок яндекс забрав і Тиц, і тепер для повернення сайту до робочого стану, потрібно почекати кілька місяців на апдейт Тицу і подивитись на результати.

Оновлено 7 березня 2014 року: вчора сайту повернули Тиц 20. Нагадаю, що це той самий показник, який був перед АГС. Що ж, цікаво получилося, засмучує лише те, що показник індексації в ГГЛ опустився дуже низько за час АГС-у і тепер на відновлення піде 3 місяці.

Коментарі   
MrVigner
# MrVigner 29.01.2014, 18:44
Цитата:
Максимально переписати ті дві тисячі статтей, щоб весь контент на сайті став унікальним.
- краще зразу повіситись :-D
То сила силенна роботи... Треба зразу, коли робиш переклади з російської, перевіряти їх якимсь адвего плагіатусом на унікальність. Тоді проблем буде менше) + посилатися тільки на близькотематичн і ресурси, тоді теж шанси потрапити під АГС менші)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 29.01.2014, 20:59
Ну вішатись то не вихід, та й в мене є купу років щоб ті статті переписати.. :lol:
Про плагіатус знаю, але юзав його лише останній рік...перед тим якось не задумувався, шо інші теж можуть тиряти контент з тих же джерел :D
А посилатись на тематичні означає зменшити прибуток в кільканадцять разів, що теж не варіант.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
MrVigner
# MrVigner 04.02.2014, 19:49
Я спочатку теж не думав, що хтось ще може перекладати (хоча посилань я тоді не продавав, а просто коли часу не було то переклади постив). Та потім дізнався про плагіатус і вирішив перевірити. Виявилося, що одна-дві статті з десяти вже перекладені і опубліковані десь...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 04.02.2014, 20:04
одна-дві з десяти це ще нормально, а от коли підряд іде десять неунікальних і лишень одна унікальна, то це печально))
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 31.01.2014, 08:41
Давай я тобы парочку сайтыв продам краще. Дешево :)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Пан П
# Пан П 31.01.2014, 17:12
"В структурі сайту був вбудований модуль архіву, який виводив всі статті на сайті по місяцях і роках"

Якщо не секрет, що це за модуль архіву, це вордпресівський плагін? Якщо так то буду вдячний, якщо напишеш який саме, хочу поставити задля експерименту його на одному із своїх сайтів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 31.01.2014, 21:35
Ні, це джумловський модуль, називається art tree
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Пан П
# Пан П 31.01.2014, 23:06
О то в тебе Джумла, думав що Вордпрес
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 01.02.2014, 04:36
Та всі так думають, а я зламав систему :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Пан П
# Пан П 05.02.2014, 22:57
О фітаю з виходом з під АГС :). До речі сьогодні теж на свій проблемний сайт поставив яндекс метрику, може допоможе. Але в мене не АГС, а просто проблема з індексацією, після того як на початку року поставив пошук від Яндекса нові статті стали скоро влітати в індекс, завівся бистроробот, але халепа в тому, що старі статті в індексі не тримаються і з кожним апом скільки прибуло, стільки й убуло. Для експерименту спробував також поставити схожий модуль архіву з всіма сторінками сайту (тільки під вордпрес).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 05.02.2014, 23:37
Та рано ще вітати, навіть дуже рано. Хай часу трохи пройде і кілька видач. І ще хай мій заслужений тиц яша поверне :D
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Пан П
# Пан П 05.02.2014, 23:00
От ще хочу спитати, щодо: "Таким чином, коли на сайті було сто статтей і 150 внутрішніх посилань, то це ще куди не йшло, але коли під кінець епохи кількість цих посилань перевалила за дві тисячі, автору стало страшно"

Як на це може реагувати Гугл? Особливо мене цікавить, чи не втратять внутрішні сторінки через це гуглівський PR. (а то торгівся PR дає ж файний прибуток у ГГЛ під Гугл) На даний момент в мене на сайті біль 500 статтей, тобто зараз на кожній сторінці сайту є 500 внутрішніх посилань на всі інші сторінки. На твоєму сайті PR з тим модулем PR на внутрішніх тримався?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 05.02.2014, 23:43
Ну дивись, сайту три роки - і гугляка і яша за цей період цілком нормально реагували на модуль. Гугляка як дав головній сторінці ще в 2011 році піар 4, так досі й тримається. Внутряки коливаються з піаром, в Гетгуд сильно не поторгуєш, бо там є різні аспекти.
я точно знаю, що після певної кількості внутряків пошуковики перестають їх враховувати - просто не бачать, то просто в мене руки чесались модуль зняти, бачте.
Ну і відразу після грудневого АГС я таки остаточно зняв той модуль і поки повертати не хочу. Але якщо так в індексі і лишиться одна тисяча сторінок замість двох, то може й поставлю назад. Зароблений піар, мабуть, зменшиться - це лише здогадка.
На цьому блозі теж планую забрати модуль, але тут це буде поступово - спочатку заберу список статтей за 2011 рік і подивлюсь як себе буде вести індексація. Бо в ГГЛ після 160 днів вже якось чхати чи сторінка проіндексована чи ні, головне, що за неї гроші отримав :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
igor
# igor 07.03.2014, 15:09
Сайт ticapac з рук в руки переходить 8)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора