Автоматизація кафе: чому потрібно подумати про це в кризу?

  • Переглядів: 260


Сфера громадського харчування переживає важкі часи. Але якщо ви налаштовані вийти переможцем з гри, подумайте, що ви можете зробити, щоб ваш бізнес в подальшому працював більш ефективно.
 

Автоматизація кафе: актуально зараз?

Так, продажу в багатьох закладах впали до нуля. Навіть працюючи на доставку прибутку деяким вистачає тільки на те, щоб не йти в мінус. Але криза не буде вічним. Фахівці навіть прогнозують так звану «післявоєнну ейфорію»: після пандемії люди будуть охоче скуповувати товари та ходити в кафе просто щоб насолодитися «нормальним життям».

Тому подумайте про автоматизацію вашого кафе чи ресторану вже зараз. Розгляньте різні варіанти, подумайте, яка программа для кофейни буде ефективною конкретно у вашому випадку.

Які проблеми вирішує автоматизація кафе?

Якщо ви - власник невеликого закладу, наприклад, кави з собою, і в вашому меню всього 3-4 позиції, можливо, автоматизація - не самий актуальне питання для вас. Однак якщо ви - власник кафе чи ресторану, і хочете плавно змінювати масштаб бізнес, а може, просто навести порядок в бізнесі, автоматизація - актуальне питання для вас.

Важко якісно контролювати вручну об'ємні завдання: облік, персона, продажу, ціни на закупівлі, постачальників і т.д. За допомогою автоматизації ви будете мати повну інформацію по прибутку і збитків закладу.

Автоматизація громадського харчування

Найважливіші завдання, які ви вирішите за допомогою автоматизації кафе:

1. Стежте за закупівлями та складом. Автоматизуйте такі рутинні процеси як інвентаризація, розрахунок витрат і собівартості страви - для цього заведіть технічну карту з точною вагою страв. Програма буде вести «рейтинг» продуктів і вчасно підкаже, коли потрібно купити позицію, яка закінчується. Також можна поставити заборони на закупівлю окремих інгредієнтів і таким чином уникнути пересортування та оптимізувати витрати.
 
2. Не платіть штрафи. За допомогою програми ви будете без помилок взаємодіяти з різними системами та державними органами, здавайте звітність вчасно і без помилок і не платіть штрафи.

3. Ефективна робота персоналу. Замотивуйте своїх працівників працювати сумлінно. Складайте графік змін, фіксуйте відкриття і закриття зміни, відстежуйте середній чек по кожному співробітнику, щоб зрозуміти, наскільки продуктивна робота кожного. Створюйте бонусні програми для співробітників, щоб підвищити додаткові продажі.

4. Повертайте клієнтів. Ведіть клієнтську базу, створюйте карти лояльності, бонусні накопичувальні системи, щоб «гарячі» клієнти поверталися до вас знову.

Яке ПЗ вибрати для автоматизації кафе?

Все залежить від масштабів вашого бізнесу і цілей, які ви ставите перед собою. Універсальні рішення є, але вони підійдуть не під кожен бюджет.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора